Výroba protektorov zo starých ojazdených pneumatík znamená, že sa použitá pneumatika nevyhodí, ale jej nosná kostra sa znovu využije. Na pneumatiku sa nanesie nový behúň, teda nová vrstva gumy so vzorom. Najprv sa stará pneumatika dôkladne skontroluje, či nemá poškodenú kostru, praskliny, deformácie alebo iné chyby. Nie každá ojazdená pneumatika je vhodná na protektorovanie.
Potom sa z nej odstráni zvyšok starého behúňa. Povrch sa obrúsi a pripraví tak, aby naň mohla dobre priľnúť nová gumová vrstva.
Následne sa na pneumatiku nanesie nový behúň. Používa sa buď predvulkanizovaný pás so vzorom, alebo surová guma, ktorá sa následne vytvaruje vo forme.
Potom nasleduje vulkanizácia – tepelný a tlakový proces, pri ktorom sa nová guma pevne spojí s pôvodnou kostrou pneumatiky.
Nakoniec sa hotový protektor ešte kontroluje, aby spĺňal bezpečnostné a kvalitatívne požiadavky.
Protektorovanie sa používa najmä pri nákladných vozidlách, autobusoch, poľnohospodárskych strojoch a priemyselných pneumatikách, pretože tam sa oplatí znovu využiť kvalitnú kostru pneumatiky. Pri osobných autách sa používa menej často.

V Kuvajte začal horieť najväčší "cintorín"Autor: kaligula25 277 videní

Cintorín taxíkov v MoskveAutor: ardzun3 306 videní

Púšťanie pneumatík zo skokanského mostíkaAutor: keporkai45 268 videní

Gumené kreslo zo starej pneumatiky (výroba)Autor: urfik16 015 videní

Kaskadérske kúsky zo starých filmovAutor: noone12 028 videní

Zo starých zlatých šperkov nová retiazkaAutor: katka12 454 videní

Strieľanie do pneumatíkAutor: benyxxxxx21 294 videní

Výroba noža zo starého kľúčaAutor: bishop65 815 videní

V pakistanskej manufaktúre vyrábajú zoAutor: nadrbelka19 464 videní

Uptown Funk zo 66 starých filmovAutor: cocacola27 404 videní

Kop do pneumatíkAutor: le0n6 604 videní

Pálenie pneumatíkAutor: spikespiegel4 923 videní

Indická manufaktúra na výrobu oceľovýchAutor: monsio18 571 videní
matko7760 pred 3 týždňami
Osobná skúsenosť s Vraníkom v 90ke sa mi ten vonkajší plášť v**ebal a ro**bal mi podbeh a prah....
toftik111 pred 3 týždňami
Delený dezén? nebolo by lepšie vyrobiť z jedneho kusu a ten tam obuť ? by vydržalo dlhšie
tomas0000001 pred 3 týždňami a 1 d
týpek tam brúsi tú pneu bez akejkoľvek ochrany dýchacích ciest... dump way to die...
ptaah3 pred 3 týždňami a 1 d
to je z bielorusska ?
mdmd pred 3 týždňami a 1 d
Jeden jedinýkrát som kúpil protektory. Potreboval som obuť Jimnyho. Nedali sa vyvážiť. Predajca ich najprv nechcel vziať naspať, ale keď videl koľko závažia pýtajú, tak sa mi ešte ospravedlnil 😂
ujovecernicek pred 3 týždňami a 2 d
pamätám si časy, keď sme kupovali na motorky rezané pneumatiky z Nemecka. Kus po 500 až 900 korún. Pamätám ako týpek na jednom zraze raz vyhral celú sadu Dunlopov za cca 9000 korún- šialené prachy v tej dobe 90 roky.
c0size pred 3 týždňami a 2 d
radost pre pluca robit v takom prostredi
do pred 3 týždňami a 2 d
Toto je super video. Takéto videá mám rád.