Výroba japonského kiridashi zo starého pilníka

zobraziť viac ↓
mymo 24 802 videní

Kiridashi je jedným z tradičných japonských nožov, ktorý sa vyznačuje krátkou skosenou čepeľou. V Japonsku sa používal na vyrezávanie dreva, ostrenie hrotov alebo v prípadoch, keď bolo potrebné vykonať čistý rez.

  • Kvalita: HD NQ LQ
  • Zverejnené: 19.6.2016 12:24
  • Páči sa: 84% (50 hlasov)
  • Obľúbené: 17
  • Komentárov: 59
  • Dľžka: 5:07
  • Kategória: veda a technika
  • Tagy: nôž, výroba noža, kováč, remeslo, kalenie
Odoberajte nás aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ.
Komentáre (59)
zobraziť viac ↓
  • grilpur1 pred 9 rokmi a 4 m
    Ja nestíham robiť takéto pekné videá, ale k tomuto môžem povedať iba toľko, že aspoň ten človek nemachruje s nejakými romantickými zábermi, lebo aj jednoduchý nôž potrebuje profesionálny prístup. Nemal som ani čas pozrieť celé jeho video, ale urazil som sa na komentároch idiotov, čo si myslia, že vedia. Asi si doma krájajú jedlo orezávačmi z Číny a z prírody poznajú iba bonsaji borovicu na balkóne. Nôž je základný nástroj na prežitie.... od praveku ... Takže idioti čo neviete, neurážajte nič o čom nič neviete...

  • araves pred 10 rokmi
    dajaky škriatkovia mu tam furt rozprávajú :D

  • legionar12 pred 10 rokmi
    Tolko roboty s tím a pritom je to taková hovadina :)

  • fifikos1 pred 10 rokmi
    na to ze ho 2 dni ostril a kalil a neviem co vsetko tak slabota, to lipove drevo LTT odrazal, spagat mu dal zabrat a uhorku odrezem tako s priborakom.. odporucal by som mu papiernictvo a kupit si orezavat + par cepielok

  • mrsoplik pred 10 rokmi
    Obdivujem ľudí čo toto dokážu, celkovo kováčov čo všetko krásne a použiteľné sa dá z kusa železa vyrobiť.

  • romco323 pred 10 rokmi
    tolko roboty koli tomu aby nakrajal uhorku ...

  • drtihlav pred 10 rokmi
    kokos ... ta to jak u zubara :D

  • flav pred 10 rokmi
    Brusit čepel proti chodu pásu?

  • viloond pred 10 rokmi
    takze pokrajal uhorku pilnikom... :D

  • somnajlepsi pred 10 rokmi
    to nie je len tvarom ale hlavne druhom oceli

  • miso111 pred 10 rokmi
    to na 1:09 bude asi trošku iný šmirgeľ ako ten čo sme na konci roka lavice s ním dávali do fugu, či ?

  • janulqa pred 10 rokmi
    take lepsie orezavatko :)

  • pa3k94 pred 10 rokmi
    ked lubite pozerat taketo videa tak JIMMYDIRESTA na youtube ma dobre videa

  • progrip9 pred 10 rokmi
    stakým nožom krajať jjedlo.... prajem príjemnu zeleznu chut :D

  • fokken pred 10 rokmi
    takže nabrousil pilník jestli to chápu správně

  • klobucnik pred 10 rokmi
    wow pokrájalo to uhorku.. ten musí byť extra ostrý :D

  • rampage4x pred 10 rokmi
    celu dobu som cakal kedy prereze papier :D

  • toftik pred 10 rokmi
    je tu nejaký znalec a vedel by poradiť nejakú náhradu za borax??počul som niečo o kremičitom piesku zmiešaným so sodou ale ja neviem no :D

  • cartmanncartmann pred 10 rokmi
    hrube - tazke - skarede a nehovorim o opotrebeni brusneho pasu... preco to nebrusil uhlovkou pri ciare ale nechal tolko vela pre smirgel? Ale aspon mozem pochvalit ze to aj popustil a nie len kalil

  • fastas pred 10 rokmi
    jou čo by som dal za takú výbavu, hneď by som si niečo také vyrobil :)