Kiridashi je jedným z tradičných japonských nožov, ktorý sa vyznačuje krátkou skosenou čepeľou. V Japonsku sa používal na vyrezávanie dreva, ostrenie hrotov alebo v prípadoch, keď bolo potrebné vykonať čistý rez.

Lovecký nôž z damaškovej ocele (výroba)Autor: kapo6654 704 videní

Výroba noža zo starého kľúčaAutor: bishop65 814 videní

Výroba noža zo starého rýľa a betónuAutor: tristan346 843 videní

Výroba noža z pilníkuAutor: matussnopko60 840 videní

Poľský kováč kuje poriadny nožiskoAutor: kapo6649 091 videní

Výroba noža zo starého vrtákuAutor: th0r9 704 videní

Výroba japonského vrhacieho noža Kunai z roxoruAutor: conan27 661 videní

Výroba tradičného Japonského nožaAutor: monsio2 513 videní

Výroba sekerky a noža z pílového kotúčaAutor: kalatrava49 873 videní

Kováč vyrába nôž z dlhých skrutiekAutor: th0r5 364 videní

Výroba nožaAutor: kapo6637 375 videní

Výroba kvalitného Japonského nožaAutor: henrich1864 025 videní

Daj mi staré ložisko z auta a ja ti z nehoAutor: prcmucha7 225 videní
grilpur1 pred 9 rokmi a 4 m
Ja nestíham robiť takéto pekné videá, ale k tomuto môžem povedať iba toľko, že aspoň ten človek nemachruje s nejakými romantickými zábermi, lebo aj jednoduchý nôž potrebuje profesionálny prístup. Nemal som ani čas pozrieť celé jeho video, ale urazil som sa na komentároch idiotov, čo si myslia, že vedia. Asi si doma krájajú jedlo orezávačmi z Číny a z prírody poznajú iba bonsaji borovicu na balkóne. Nôž je základný nástroj na prežitie.... od praveku ... Takže idioti čo neviete, neurážajte nič o čom nič neviete...
araves pred 10 rokmi
dajaky škriatkovia mu tam furt rozprávajú :D
legionar12 pred 10 rokmi
Tolko roboty s tím a pritom je to taková hovadina :)
fifikos1 pred 10 rokmi
na to ze ho 2 dni ostril a kalil a neviem co vsetko tak slabota, to lipove drevo LTT odrazal, spagat mu dal zabrat a uhorku odrezem tako s priborakom.. odporucal by som mu papiernictvo a kupit si orezavat + par cepielok
mrsoplik pred 10 rokmi
Obdivujem ľudí čo toto dokážu, celkovo kováčov čo všetko krásne a použiteľné sa dá z kusa železa vyrobiť.
romco323 pred 10 rokmi
tolko roboty koli tomu aby nakrajal uhorku ...
drtihlav pred 10 rokmi
kokos ... ta to jak u zubara :D
flav pred 10 rokmi
Brusit čepel proti chodu pásu?
viloond pred 10 rokmi
takze pokrajal uhorku pilnikom... :D
somnajlepsi pred 10 rokmi
to nie je len tvarom ale hlavne druhom oceli
miso111 pred 10 rokmi
to na 1:09 bude asi trošku iný šmirgeľ ako ten čo sme na konci roka lavice s ním dávali do fugu, či ?
janulqa pred 10 rokmi
take lepsie orezavatko :)
pa3k94 pred 10 rokmi
ked lubite pozerat taketo videa tak JIMMYDIRESTA na youtube ma dobre videa
progrip9 pred 10 rokmi
stakým nožom krajať jjedlo.... prajem príjemnu zeleznu chut :D
fokken pred 10 rokmi
takže nabrousil pilník jestli to chápu správně
klobucnik pred 10 rokmi
wow pokrájalo to uhorku.. ten musí byť extra ostrý :D
rampage4x pred 10 rokmi
celu dobu som cakal kedy prereze papier :D
toftik pred 10 rokmi
je tu nejaký znalec a vedel by poradiť nejakú náhradu za borax??počul som niečo o kremičitom piesku zmiešaným so sodou ale ja neviem no :D
cartmanncartmann pred 10 rokmi
hrube - tazke - skarede a nehovorim o opotrebeni brusneho pasu... preco to nebrusil uhlovkou pri ciare ale nechal tolko vela pre smirgel? Ale aspon mozem pochvalit ze to aj popustil a nie len kalil
fastas pred 10 rokmi
jou čo by som dal za takú výbavu, hneď by som si niečo také vyrobil :)