reklama

Nemecká Kriegsmarine - Tirpitz.

zobraziť viac ↓
kubi255 6 359 videní

Slavnostné zahájenie nemeckej bojovej lodi Tirpitz, sesterskej lodi Bismarck, KMS, druhá z bojových lodi triedy Bismarck.

 • Zverejnené: 26.10.2009 20:39
 • Páči sa: 83% (6 hlasov)
 • Obľúbené: 2
 • Komentárov: 4
 • Dľžka: 9:14
 • Kategória: veda a technika
 • Tagy: tirpitz, hitler, nemecko, 3 ríša, loď, bojová
reklama
Komentáre (4)
zobraziť viac ↓
 • skmattie pred 7 rokmi a 2 m
  2Benc: vo všetkom máš pravdu, len by ma zaujímalo, prečo píšeš o vojnovej lodi Bismarck, pri videu o Tirpitzovi... ktorý ako vieme bol potopený bombamy z lietadiel v nórskych fjordoch...a to tiež na niekoľko krát...

 • benc pred 12 rokmi a 6 m
  To len pre tich, čo nemajú ani šajnu čo vidia na vydeu. Bismarck bol postavený a spustený na vodu vo februári 1939 a nasadili ho do prvej akcie v Máji 1941 v Atlantiku. Ako prvým superom mu bola anglická bojová loď HOOD a bojová loď Princ of Weils .Bismarck bol doprevádzany dalšiou bojovou lodou PrinzEugen. Anglicke lode zaútočili ako prvé na Eugena vmysleni že sa jedna o Bismarck ,pričom sa vymenyli pred začatim bitky poradenie 2ho za 1veho .Pri druhej salve z Bismarcku na HOOD bola zasiahnuta paluba, ktorá bola chabo pancierovaná .Strela važiaca 1200kg prenikla až k muničnemu skladu kde explodovala a HooD sa rozlomil na horiace kusi železa ,zachranili sa len 3ja námornici .Princ of Weils musel ustúpiť nakolko bol važne zasiahnutý z princ Eugena.Ani Bismarck nevyšiel naprázdno, mal zasiahnute nádrže z naftou .Po zvažení Admirala Lutjensa a Kapitana Lindemanna sa princEugen odelil v domienke že zmätie anglicke namorníctvo a začnú ho prenasledovat a potopia ho. V Nedelu 25 Maja objavili Bismarck lietadla z lietadlovej lode ArkRoyal a 15ich zautočilo kde poškodili kormidlo, ktore sa zapustilo do lodnej skrutky, pričom sa lod začala točit do pravej strany a robiť 5km kruh.Nato sa už k Bismarcku bližila cela Anglicka flotila pod vedením Admirala John Toveya z dvomi nasilnejšimi lodami ake mali King Georg V a Rodney .Ich primer hlavný mal 422mm .27 Maja sa to začalo pred 9h rano ,bolo vystrelenych 700tažkych a 1400 lachšich striel na Bismarck ktorý stale odolaval až do trištvrtenajedenast, kde sa naklonil na pravu stranu potom sa otočil kylom hore a šiel ku dnu. Bismarck bol najsilnešia lod aka bola kedy postavena .Bol vyrobeny z Watonovej ocele kde hrubka 34cm zodpovedala hrubke 68cm anglickej ocele .Pozeral som dokument z nemeckej stanice kde 2 páni čo služili na Bismarcku ,počuli rozkaz od radioveho poručika aby strojnici otvorili tlakove ventily a umniestnili výbuštniny na spodku lode ,aby sa nedostala do ruk spojencov, lebo tým vyhrajú bitku o Atlantik . A akm ma chce niekto presvedčit o niečom inom,tak by musel velmy vela študovato čo sa tika BISMARCKU.

 • strelec pred 12 rokmi a 6 m
  vrrrrr, mne nenahra toho posraneho bismarcka :(