Pohonnou jednotkou je v koncepte Opel Flextreme taktiež elektrický motor napájaný Lithium-ionovými batériami, avšak na rozdiel od 1.0-litrového 3-valcového benzínového motora použitého v koncepte Volt, doplnený o 1.3-litrový turbodiesel. Ten sa spúšťa v okamihu vybitia batérií. Auto jazdí spočiatku len na batérie, čo mu vystačí na prvých 100km. To je vzdialenosť, ktorá je dostačujúca na každodenné operácie vodičov, ktorý idú napríklad do práce a z práce domov, prípadne si odbehnú na nákup a podobne. Večer sa auto pripojí do bežnej elektrickej siete a svoje batérie dobije na ďalší deň. V prípade potreby prekonania podstatne dlhšej vzdialenosti vypomôže turbodiesel, ktorý sa zapne po vybití batérií a cez generátor umiestnený v automobile dobíja batérie počas jazdy. Diesel sa najčastejšie využíva na dobíjanie batérií v rozsahu od 1500 do 1800 ot/min, avšak môže dosiahnuť až 3200, čo je dosť nato, aby pri vybitých batériách zabezpečil samostatne operácie bežnej jazdy. V prípade kombinácie oboch agregátov sa dojazd zvýši až na 775km. V prípade potreby prekonania ďalších kilometrov zabudoval do konceptu Flextreme Opel zariadenie "Segway", ktoré môže byť dobíjané z batérií umiestnených vo vozidle.

Porshe spyder 918Autor: brontos3 432 videní

Opel a jeho históriaAutor: shari9 656 videní

Porsche Panamera Sport TurismoAutor: vinyltronic10 697 videní

Autá jazdiace na vzduch sú realitou!Autor: dudi2228 145 videní

Unikát. Lesnícka pásová technika naAutor: ondrej291 213 videní

Toyota Hybrid TS 030Autor: peros25 859 videní

Opel Astra Opc ProjectAutor: predators6662 744 videní

Preteky a OpelAutor: shari4 920 videní

iPhone 5 konceptAutor: deflo54 193 videní

Mimozemské hybridné pesokurenceAutor: marko5528 803 videní

OPEL FRONTERA Autor: 1pepik120 478 videní

Tesla Model S P85D (šialený režim) vs. BMW i8Autor: loktibrada50 138 videní

Do batérie zatĺkol klinecAutor: brekeke52 083 videní
prekurzor123 pred 15 rokmi a 8 m
a ta spotreba?
tawaress pred 17 rokmi
to nic nepapa ?
acesko pred 17 rokmi
pocujte tv joj pripravuje novu sutaz !!!!! NEBEZPECNA MISIA !!!!! neviete niekto ci tam je nejaka vyhra prosim
tigrica pred 17 rokmi
pekne celkom
tj pred 17 rokmi
piekne piekné .... raz ho budem mať ... v ďalšom živote :D .... možno :D
jeef pred 17 rokmi
nuda také auto lepšie je škoda 105 kamarát pozostatok socíku :D
matis pred 17 rokmi
auto 21.prveho storocia.len skoda ze cele video je cez pocitac.
adamko pred 17 rokmi
vyborne auticko
axeon pred 17 rokmi
dobre.