Aká bola atmosféra na svetových plážach v rokoch 1920 až 1930?

zobraziť viac ↓
lajkit 535 videní

Pláže v 20. a 30. rokoch 20. storočia mali podobnú atmosféru ako dnes. Boli miestom oddychu, spoločenských stretnutí aj zábavy pre celé rodiny. Počas horúcich letných dní boli doslova preplnené – tisíce ľudí ležali na piesku tak tesne vedľa seba, že voľné miesto bolo vzácnosťou. Na promenádach hrala živá hudba, predávali sa limonády, zmrzlina, pražené arašidy či cukrová vata a vzduchom sa niesol ruch rozhovorov, smiech a zvuky kolotočov.
V tom období ešte platili prísne spoločenské pravidlá obliekania. Muži nosili jednodielne alebo dvojdielne vlnené plavky, ženy mali celé plavky s krátkou sukničkou, často doplnené kúpacou čiapkou. Opaľovanie nebolo hlavným cieľom návštevy pláže – bronzová pokožka sa stala módnou až neskôr, pod vplyvom zmien v móde a životnom štýle.

  • Kvalita: NQ LQ
  • Zverejnené: 3.7.2026 14:08
  • Páči sa: 50% (2 hlasov)
  • Obľúbené: 1
  • Komentárov: 7
  • Dľžka: 2:03
  • Kategória: ľudia
  • Tagy: pláže, atmosféra, kúpanie, leto, svetové pláže, dvadsiate roky, more, oddych, archívne zábery
Odoberajte nás aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ.
Komentáre (7)
zobraziť viac ↓
  • efajka pred 2 min
    chcel by som vidiet ten rozdiel spred prvej svetovej vojny,ta doba sa volala belle epoque,ževraj najštastnejšie obdobie ludstva

  • marek002 pred 56 min
    Nevidím žiadnych obéznych

  • scorpio99 pred 60 min
    Sakra vtedy aj keď si mal 20 rokov tak si vyzeral že máš tesne pred 50-tkou :D

  • ondatra pred 1 hod
    No čo, konzervativci? Chcete chodiť na pláž takto?