Saddám Husajn si dal nad samotným Babylonom postaviť veľký palác

zobraziť viac ↓
svetom 839 videní

Martin Navrátil z Navrátil travel navštívil v Iraku palác v Babylone. Palác, ktorý si tam dal Saddám Husajn postaviť, stojí na umelom pahorku neďaleko ruín slávneho mesta. Vznikol v 80. rokoch, keď sa Saddám snažil prezentovať ako novodobý nástupca babylonského kráľa Nabukadnezara a dal obnovovať časti Babylonu často veľmi necitlivo voči archeologickým pamiatkam. Podľa hodnotenia UNESCO boli v areáli vytvorené tri umelé kopce vysoké približne 30 metrov a jeho palác vyrástol na jednom z nich.

  • Kvalita: HD NQ LQ
  • Zverejnené: 27.6.2026 20:08
  • Krajina: Irak 🇮🇶
  • Páči sa: 75% (4 hlasov)
  • Obľúbené: 1
  • Komentárov: 6
  • Dľžka: 3:45
  • Kategória: cestovanie
  • Tagy: urbex, palác, sadám husain, martin navratil, cestovanie, bádal, bádateľ, irak
Odoberajte nás aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ.
Komentáre (6)
zobraziť viac ↓
  • brajenkotlar pred 19 min
    Kebyze mu nezacne yebcovat na kotrbu koncom osemdesiatych rokov tak si mohol spokojne dozit v luxuse a nie ze ho bradateho, spinaveho a dostateho obesia jeho vlastny. Kaddafi to iste. Tomu este aj tie jeho amazonky poriadne prevetrali. To tak, ked sa dostanes k nadbytku a tvoj maly mozog a velke ego to nezvlada.

  • shemhamforash pred 39 min
    taký arabský smerák

  • marek002 pred 44 min
    Zvláštnu výzdobu má na stenách

  • slice pred 1 hod
    Děláte machry a hajzl máte na chodbě!