Na Ukrajine sa stále vedie aj klasická zákopová vojna. Vojaci držia pozície v zákopoch, krytoch, lesných pásoch a zničených dedinách, kde čakajú na útoky protivníka alebo sa pripravujú na vlastný postup. Územie totiž stále musí niekto fyzicky obsadiť a brániť, čo bez pechoty nejde.
Rozdiel oproti minulosti je v tom, že dnešné zákopy sú pod neustálym dohľadom dronov. Tie sledujú pohyb vojakov, navádzajú delostrelectvo a často samy útočia na jednotlivcov, vozidlá či zásobovanie. Aj krátky presun medzi pozíciami tak môže byť mimoriadne nebezpečný.
Vo videu môžete vidieť zbrane FN FAL a MG3. Video je staršieho dáta, lokalita: Serebriansky les, Ukrajina.

Boje na Ukrajine z pohľadu vojakaAutor: pejoke49 251 videní

Takto to znie v uliciach mesta Toreck, o ktoréAutor: hokejka1 118 videní

Zbrane UkrajineAutor: miloslav81 609 videní

Drsné zábery zákopového boja medziAutor: hokejka1 221 videní

Zo zákopu na UkrajineAutor: dekel8 085 videní

Aké je to natáčať video log v Číne?Autor: holyvud2 992 videní

Boje medzi Ukrajinskými vojakmi a ProruskýmiAutor: monsio3 461 videní

Extrémne tvrdé boje a ruskí zajatciAutor: miloslav84 827 videní

Zber brusnícAutor: kingboss14 207 videní

Hyeny vs. levyAutor: leviathan67 850 videní

Boje na Ukrajine. Kompilácia videí. (11.4.2022)Autor: miloslav82 040 videní

Tesnotka (boje o iracké mesto Baiji)Autor: tommygun38 463 videní

Boje na Ukrajine. Kompilácia videí.Autor: miloslav82 283 videní
urguhart pred 1 mesiacom a 2 t
Ukrajina má momentálne aj vďaka Starlinku (a hromade rôznych tried pozorovacích dronov) prakticky nonstop úplné povedomie o frontovej línii, takže to na ich strane vyzerá vraj tak, že vždy je na nejakom úseku línie len pár vojakov a keď v štábe vidia, že na nejakú pozíciu smeruje väčšia skupina nepriateľa (menšie a jednotlivcov veľmi efektívne odstraňujú drony), tak okamžite posielajú posily. Docela detailne to opisuje Vojtech Boháč na Voxpote, ktorý pôsobil na Ukrajine ako vojnový reportér a dostal sa aj do takýchto riadiacich centier a medzi operátorov dronov. Každopádne veľa šťastia obrancom!
vertyxjgnoves pred 1 mesiacom a 2 t
to ma mg42 ten ukrajinec? darmo...raz zlate nemecke ručičky
hekyboy pred 1 mesiacom a 2 t
Momentálne je najlepšia DS20 Mirage a VS Recon ale v ďalšom patchi sa to bude asi meniť.
hogime pred 1 mesiacom a 2 t
gratulujem, zastrielali si do prazdneho lesa, uz mozu kameru odlozit a ist domov
ujovecernicek pred 1 mesiacom a 2 t
vyjadrenie k videu od dezole, príde až po rannom politickom školení. Každý deň iná téma na dezinfoscéne, o ktorej potom unisono monotematicky , všetci dezoláti točia. Všimnite si, že keď dnes stretnete nejakého známeho proficoida putinofila , o čom bude chcieť nadviazať rozhovor, a potom skúste ísť 200 km inde a vypočujte si iného takého stého neočkovanca. Tá zhoda v téme a obsahu vás neprekvapí. A nakoniec budete označení za oucu.
ritzo pred 1 mesiacom a 2 t
pozorne som sledoval ale naozaj som nevidel nikoho na koho by sa dalo strielat 😂 v kazdom pripade toto naozaj zazit nechces
dodoslovensko pred 1 mesiacom a 2 t
No moment ,ale sam moja TV mi povedala ze na UA je kazdy iba dobrovolnik . 😵🤔🤡
milorecstudio pred 1 mesiacom a 2 t
Ja len túžim ist na inu planetu zit medzi nejakych mimozemstanov ktorí nikdy nevymysleli vojny boje zabijanie ale tuto na planete zem je polovina ludi asi nenormalni autisti alebo neviem ako ich nazvat. Politici to sice iba robia ale naco ich ti vojaci posluchaju ? naco tam idu strielat ? Ved nech sa strielaju medzi sebou iba ti co to riadia nech sa pozabijaju sami ked ich bavi takyto zivot. Ale vsetky tieto narody tam cely zivot uz malym detom ukazuju len vojsko tanky zbrane a potom su tie decka take vygumovane ze ked vyrastu tak to beru ako sucast zivota asi ... Neviem proste žijem na planete ošibalos ......
klobucnik pred 1 mesiacom a 2 t
ak sa 10 dezolátov spýtate aký je oficiálny dôvod vojny.. tak budete mať 10 rôznych odpovedí
posledneslovo pred 1 mesiacom a 2 t
Ano strielaju tam kde si myslia ze by mohol niekto byt.
maaxoo pred 1 mesiacom a 2 t
2:12 mondom zima /nejaký maďaroslovák/
yannik pred 1 mesiacom a 2 t
Som počul, že žoldáci v prvých líniách majú plat 4 až 7 tisíc eur mesačne..
pejoke pred 1 mesiacom a 2 t
kks ten MG3 má inú kadenciu 😨