Iránsky útok na základňu Al Udeid Air Base v Katare patrí k najvážnejším momentom aktuálnej eskalácie na Blízkom východe. Základňa pri Dauhe je najväčšie americké vojenské zariadenie v regióne a slúži ako veliteľské centrum operácií USA na obrovskom území od Egypta po Strednú Áziu.
K útoku došlo v rámci iránskej odvety za americké a izraelské údery. Teherán na ňu vyslal balistické rakety aj drony a objekt bol jedným z hlavných cieľov.
Protivzdušná obrana zachytila väčšinu projektilov, no podľa úradov dve rakety zasiahli areál základne a ďalšie poškodili majetok; zranených bolo niekoľko ľudí, bez potvrdených obetí.
Trocha kontextu: Tesne po zverejnení prieskumu verejnej mienky, že väčšina amerických obyvateľov Izrael nepodporuje, začal ten 28.2.2026 na Blízkom Východe ďalšie kolo izraelsko-iránskej vojny. Najskôr Izrael v ranných hodinách odpálil rakety na Irán. Potom Irán odpálil rakety na Izrael a väčšinu amerických základní v okolí jeho hraníc.
Aby toho nebolo málo, nám a Maďarsku Kyjev odmieta prepravovať ropu a predvčerom začala vojna medzi Pakistanom a Afganistanom.

Mali sme celkom šťastie, nie? (iránskaAutor: lezak60012 217 videní

Ani protivzdušný systém Iron Dome nie jeAutor: rocketbunny15 502 videní

❗️??? Prvá iránska hypersonická raketaAutor: jano771 064 videní

Shahed zasiahla raketa PVOAutor: angerfistt730 videní

Panelák na predmestí Kyjeva zasiahla raketaAutor: yannik51 563 videní

Iránska armádaAutor: fretka111115 170 videní

Zničenie systému MIM-104 Patriot strelouAutor: rocketbunny830 videní

Moment, keď sa na obytnú štvrť v DauheAutor: zurich6 081 videní

Iskander-M zničil vojenský konvoj so systémomAutor: rocketbunny37 630 videní

Ruská nadzvuková proti-lodná raketaAutor: allahuakbar38 063 videní

Ruská PVO zasiahla ruský panelákAutor: angerfistt467 videní

Raketa zasiahla výškovú budovu v KyjeveAutor: rocketbunny21 659 videní

Slovensko darovalo Ukrajine protiraketovýAutor: 6pack618 920 videní
villevallo pred 8 hod
normálne majú z toho šou
klobucnik pred 10 hod
poprosím názor našich dezolátov.. ak Slovensko odstrihne UA od elektriny a nahradí ju Rumunsko a Poľsko, čo tým získa priemerný dezolát a naša krajina? ak je russká ropa taká lacná a sme hádam už len jediná krajina ktorá ju používa, prečo sú pohonné hmoty u nás drahšie než u susedov? prečo ked má dezolát priestor na svoj názor tak radšej mlčí a trieska s poldecákom?
pietrop4 pred 11 hod
to te krabice su ako zakladna hej?
cryptojak pred 11 hod
a typci sa uje...aju, hovori za vsetko asi 😂
rabokarabekian pred 12 hod
Video OK, ale ten propagandisticky text pod nim netreba ani citat. Nechapem, co s tym ma "najlacnejsia" ruska ropa, ked tankujeme najdrahsi benzin z okolitych statov :-D
9aristokrat9 pred 12 hod
len nechapem tie radostne ovacie. V katare boli Iranci?
lolofic pred 12 hod
😁😁😁 tento spoň vystrelil ... ta russka S400-vka si ani neprdla vo Venezuele ....
deltatwo pred 13 hod
Pozdravujem - systemy protivzdusnej obrany (PVO) nepredstavuju ucinnu obranu len svojou pritomnostou, ale je potrebne splnit dalsie nalezitosti (mnozstvo bateri, odhalovacia technika, jej rozmiestnenie a pridavne technologie). Tento zasah Iranskou raketou je sposobeny na takmer prazdnej US zakladni - kde uz vopred bolo analytikmi avizovane, ze ma iba zakladnu PVO, pricom posilnene PVO boli na ostatnych mensich zakladniach, ktore sluzia ako odpaliska rakiet. (Rozumej - chranim to co je cenne, nie polo-prazdnu zakladnu). Cize aj ked ziadna PVO nie je 100% ucinna, podla toho zasahu nie je mozne system PATRIOT posudzovat. Podla dalsich riadkov popisu je vsak jasne, ze autorovi ide o vyvolanie diskusie a miesa hrusky s jablkami snad aj zamerne.
bojer pred 16 hod
ale museli natej rakete nieco poskodit lebo tak dlhy dolet a spravila len toto? Pravdepodobne toto nebola jej skutocna sila ktoru chlapaci natocili.
mino307 pred 16 hod
Mňa skôr prekvapilo že nemajú nič laserové ....asi som ich precenil
rat pred 16 hod
Má niekto link na lepšiu kvalitu?
teczel pred 16 hod
Tomu vravím ,,objektívny" popis. Žiadny takýto systém nie je 100% A teraz si porovnajte Iránsku obranu a jej výsledky. A drobný detail. Vojenský konflikt medzi Afganistanom a Pakistanom trvá už niekoľko rokov. Len od decembra 2024 sa vyostril a trvá doteraz.
kompilaris pred 17 hod
Sa to zdá, že to letí pomaly .. letí to fest rýchlo
troll1239 pred 17 hod
Nejak vsetkym jebe po covide, i v praci to vidim. Za vsetko moze ze Ludia uz nechodia riesit problemy do krciem ale snazia sa ich riesit triezvi. Tam je problem 😏
dokumenty pred 17 hod
Ten čo pridal popis k videu- Slovensku a Maďarsku Kyjev odmieta posielať ropu? To si od koho počul ? od Fica Tento Ruský zapredanec čo Rusko spôsobilo vážnu nehodu ropovodu za to môže Kyjev, tento ProKremeľský vlastizradca Fico bude útočiť na každého len aby si zachránil svoju mastnú hubu a svojej rodine.