Keď naftový motor „ujde do otáčok“, ide o nekontrolovaný nárast otáčok spôsobený tým, že motor namiesto nafty začne spaľovať vlastný olej – zvyčajne cez poškodené turbo alebo netesnosti. Motor sa tak stáva „nezastaviteľným“, pretože beží aj bez dodávky paliva zo vstrekovačov.
Zastaviť sa to dá najlepšie upchatím nasávacieho vzduchového potrubia.

Zrazu dačo (Česko)Autor: wot2344 927 videní

Motor mu "ušiel" do otáčokAutor: tchoroid71 028 videní

Keď naftové motory umierajúAutor: sagamartin62 443 videní

Prosím vás, nevideli ste tu môjho druhéhoAutor: godzilla16 922 videní

Keď to mladíci uvideli, brali nohy na plecia,Autor: uhorkac6 873 videní

Pred sekuriťákmi ušiel na strom, potom saAutor: lezak6007 828 videní

Dal dole motorkára a ušiel! (cestná pomsta)Autor: naceste34 203 videní

Pani, ušiel vám kôň?! (Holandsko)Autor: schokovokokoko22 211 videní

Otáčky motora sa vymkli kontroleAutor: lieskovec188 435 videní

Skoro ho namotal bežiaci motor, hrobároviAutor: tchoroid27 443 videní

Sergej je frajer, ušiel aj s radiátorom (Rusko)Autor: buchnad39 716 videní

Vyplašil koňa, spôsobil nehodu a ušielAutor: kn1gu430 289 videní

Mňa tu dražiť nikto nebude!Autor: buchnad16 258 videní
udrzbarpopisov pred 1 rokom a 1 m
podla zvuku om606 ci?
g01x0y03h31 pred 1 rokom a 1 m
toto som videl naživo pri 1.9tdi sice motor to neprežil, ale emisie pri tom boli poctive
slash2300 pred 1 rokom a 1 m
Ak by to niekoho zaujímalo je to motor OM606 z Mercedesu 300TD.Jeden z najlepších naftovych motorov 90 rokov,dodnes vhodny na rozne upravy.
pisiak pred 1 rokom a 1 m
To mi je len mechanik keď to nevedel hneď zastaviť 🤦 ♂
ebe pred 1 rokom a 1 m
Ale zababral 😅
porfyrio pred 1 rokom a 1 m
Tak ti treba!