Elektrikár si doma vyrobil kanón z Teslovej cievky, ktorý je napájaný pomocou batérie. Ide experimentálne zariadenie, ktoré kombinuje princípy Teslovho transformátora a riadeného výboja vysokého napätia. Ide o systém, ktorý generuje a usmerňuje vysokonapäťové elektrické výboje (podobné bleskom) do konkrétneho smeru. Funguje na princípe rýchleho nárastu elektrickej energie v Teslovom transformátore, ktorý indukuje vysokofrekvenčné napätie. Tieto výboje sa potom riadia pomocou ionizovaného vzduchu alebo magnetických polí, čím sa vytvára efekt "kanónu". Teslov kanón sa často používa na demonštráciu fyzikálnych javov alebo v experimentálnych aplikáciách spojených s prenosom energie na diaľku.

Teslová cievkaAutor: fyzik136 videní

Pomocou 3D tlačiarne si vyrobil kanón naAutor: loktibrada6 083 videní

Elektrina ide cez vzduch? (Teslová cievka)Autor: fyzik3 518 videní

Teslova cievka v hudbeAutor: klenot28 289 videní

Elektrónkový teslov transformátor VTTCAutor: edison16 375 videní

Hviezdne vojny na Teslovej cievkeAutor: lenin27 682 videní

Miniatúrna Teslova cievka na stole zaujme takmerAutor: rudy1116 693 videní

Tancujúce bleskyAutor: boy88776622 549 videní

Keď elektrickú gitaru napojíš na teslovuAutor: daturametel4 296 videní

Mini Teslova cievkaAutor: fyzik4 493 videní

Ako znie vysoké napätie?Autor: zajacit20 463 videní

Praktický skladací prenosný stolík soAutor: zurich41 277 videní

Páni elektrinyAutor: jasa6 687 videní
mork4 pred 1 rokom a 5 m
Dokonaly trik
bulik2310 pred 1 rokom a 5 m
Krotitelia duchov
wahiro pred 1 rokom a 5 m
prečítal som si popis ale nie som na to dosť múdry aby som to aj pochopil
klampotik pred 1 rokom a 5 m
Nič ako teslov kanón v reálnom svete neexistuje, toto je teslova cievka a smer výboju nie je nijako usmednený... Čudujem sa že tamten ho natáča z blízky, bál by som sa o mobil, keď som mal 17 a robil som si teslov transformátor tak som si odpálil dosť veľa zariadení v izbe. :D
ransom pred 1 rokom a 5 m
akoby usli z falloutu :D
klepeto66 pred 1 rokom a 5 m
mám záujem. je to ešte aktuálne?
cellfactor002 pred 1 rokom a 5 m
kolko tu hracov CaC stare dobre casy najlepsie strategie 😎
danpaulok pred 1 rokom a 5 m
takze Command & Conquer jednotky by sa dali spravit, akurat to nevyzera velmi nebezpecne