reklama

V národnom parku nesmiete jazdiť po turistických chodníkoch na bajkoch

zobraziť viac ↓
zurich 19 573 videní

V národnom parku nesmiete jazdiť po turistických chodníkoch na bajkoch, pretože by ste rušili zver a ohrozovali prírodu. Zdroj: tyger.sk

 • Kvalita: NQ LQ
 • Zverejnené: 9.11.2022 14:17
 • Krajina: Slovensko 🇸🇰
 • Páči sa: 84% (104 hlasov)
 • Obľúbené: 8
 • Komentárov: 145
 • Dľžka: 0:30
 • Kategória: ľudia
 • Tagy: zákaz jazdenia na bicykloch, národný park, tanap, napant, ťaženie dreva v národných parkoch, bicyklom v národnom parku
reklama
Komentáre (145)
zobraziť viac ↓
 • matusrv pred 1 rokom a 6 m
  Som bajker, a rozprávali sme sa s lesníkmi, ktorí nám vraveli, že bajker je horší ako jazdec na motorke z dôvodu, že motorkára počuje zver omnoho skôr a stihne ujsť. Za to bajkera alebo bežca spozoruje na poslednú chvíľu a vyplaší a je v strese. Zažil som osobne že som vletel do čriedy jeleníc a spozorovali ma na poslednú chvíľu.

 • 0789 pred 1 rokom a 7 m
  Ak tento premúdrený človek zoberie buk na chrbát a znesie ho dole, nemusia tam chodiť LKT čaká. Keď sa ťaží drevo, nemôžu to rezať pílkami a nosiť drevo na chrbte. Aby takyto ...ludia nehladali chyby. Ani po diaľnici nemôžu jazdiť na bicykloch a nepotrebujem k tomu takéto blbé video že autá môžu a on na bicykli nie.

 • juzek07 pred 1 rokom a 7 m
  Môj názor je taký, že v NP nemá cyklista čo robiť a tobôž nie na turistickom chodníku. Stretol som cyklistov na hrebňoch Veľkej Fatry aj v Nízkych Tatrách. Rozšíril sa nám tu taký nešvár, že nejaké hlúpe hlavy začali z turistických chodníkov robiť akože cyklotrasy. Nie raz ma nejaký nadšenec bickylov skoro zrámoval z chodníka , lebo si chcel užiť svojú strmhlav jazdu. Som zanietený peší turista a už mám po krk arogantných cyklokotov. Rozloha našich národných parkov je 3178 km2. Je fakt nutné aby tam jazdili cyklokoti všade a bez akýkoľvek obmedzení? Považský Inovec mám prelezený zo všetkých strán a všade sú cyklotrasy a napriek tomu tam furt riešim nejaké spory, lebo peší turista má na chodníku prednosť.

 • spiritual pred 1 rokom a 7 m
  Chalan si pletie dve rôzne veci, keby si každý povie, že oni môžu tak ja tiež, tak by to tak aj vyzeralo. Tu ide skôr o bezpečnosť pre turistov, to že je tam ťažká technika, to je iná vec

 • testosteron24 pred 1 rokom a 7 m
  Si tam budem jazdiť aj na štvorkolke ty kokotko, teba dotoho hovno.... 😎🖕

 • kantos2 pred 1 rokom a 7 m
  no pozerám že sú dva tábory. Prikláňam sa skôr k tomu bikerskému. Ale dám sem skôr taký iný pohľad. Nad Smolenicami v karpatoch je kopec Veterlín. Nevedie tam turistická značka a je tam zákaz vstupu, ale po neznačenom chodníku sa tam dostanete. Raz nám chcel dať panáčik pokutu, že sme v chránenom pralese. Poslali sme ho niekam a opýtali sme sa či je kompletný, pretože cca 50 m pod nami práve rúbali les ( ano v pralese ), boli tam s lakatošom, harvestrom a samozrejme asi 5 pilčíkov. Poslali sme ho najprv tam s tým že keď pri nich uspeje a dá im pokutu a oni prestanú s tažbou, veľmi rád mu tú pokutu zaplatím. Poškrabkal sa za uchom pekne sme sa pozdravili a išiel si ďalej po svojom.

 • aha222 pred 1 rokom a 7 m
  Pozerám, že veľa ľudí tu na cyklistov pindá. Treba sa ale pozrieť ako vyzerajú cyklochodníky v mestách: matky s kočíkmi, deti bez dozoru, psíčkari s gaučovými povaľačmi bez vodítka. A skúste takému vysvetliť, že jeho premotivovaná agresívna čivava, ktorá vám skáče na koleso je na cyklochodníku potencionálnym nebezpečenstvom úrazu a nemá tam podĺa zákona a vyhlášky čo hľadať. Z ciest zas vytláčajú cyklistov autá, jazdiť dnes po ceste bicyklom je ohrozenie vlastného života, motoristi cyklistov na križovatkách ignorujú, obiehanie cyklistu v 90-tke v blízkosti 20 cm je norma. V lese zas zvyknú cyklistov naháňať ochranári, hoc je to asfaltka po ktorej jazdia autá s drevom. Ľudia čo sa sťažujú na rýchlych cyklistov v lese: treba sa pozrieť či to nie ste práve vy, ktorý ste a traily, ktorý si cyklisti svojpomocne postavili. PS: všetko je to o ľudskom prístupe.

 • ilookedatyou pred 1 rokom a 7 m
  Dobré, že se tam může na krosce.

 • lacidaci pred 1 rokom a 7 m
  prečo by mali chodiť po turistických, veď sú cyklo trasy až na vrch kopcov

 • teza pred 1 rokom a 7 m
  Presne tak kua.. už iba LKT.. je to hnus tiež so sa s tým stretol že na modrej značke pod detvou bola cesta od ťažkej techniky tak rozrytá a rozbahnená že sa po nej peši nedalo prejsť .. isiel by som po pás v blate.. tak som sa brodil hustym porastom vedla cesty označenej turistickou značkou aby som zišiel na križujúci turisticku značku,, úsek asi 3km aneviem ako daleko to bolo ešte take katastrofálne ale stačilo mi.. je to naozaj hrôza keď ťažia drevo par dni po daždi a nenavratne tak na viac rokov zničia všetko kade prešli.

 • arpuki pred 1 rokom a 7 m
  LKT vozidlo vykonáva prácu v lese pracuje s drevom ktoré ide do priemyslu a sú z neho výrobky ktoré sa predajú, netvrdím že je to ideálne ale nejaký význam to má že tam to vozidlo je. aký význam má to že sa tam vy vozíte na bicykloch ? videli ste to niekde vo videu tak to napodobňujete ako opičky ?

 • mynameis pred 1 rokom a 7 m
  uz to pochopte, to neni o tom kto nici, ale kto da viac do vacku...

 • dangel pred 1 rokom a 7 m
  Nemám záujem uhýbať sa v národnom parku rútiacim sa bikerom a dávať ešte aj v strede lesa bacha aby mi dieťa niečo nezrazilo. Palec hore tomuto zákazu.

 • yixoxo4382 pred 1 rokom a 7 m
  Uf este ze Crossu mespomenul🤣

 • krenky pred 1 rokom a 7 m
  Uz ani tie lesy u nas nefunguju :(

 • ujovecernicek pred 1 rokom a 7 m
  pracoval som v národnom parku presne na pozícii ktorej sa toto dotýka, od roku 1990 do roku 2003. Sám som niekoľko chodníkov vybudoval, opravoval, obnovoval. Pozorne som počúval starých ľudí z tejto branže. Cyklistov na turistických trasách sme začali viac vnímať niekde okolo roku 2000. Zo začiatku sme boli nadšený, že prichádza nová skupina užívateľov našich chodníkov. Veľmi rýchlo sa to však zmenilo. Už v roku 2003 boli inštalované prvé značky zákazu bicyklom. Pretože nič sa nerobí s mierou- nič. Všetko bezohľadne. Potom tu niekto drisne video vytrhnuté zo života, a neznalé teľce tliapkajú.

 • amvjegeno pred 1 rokom a 7 m
  tam ma cyklotrasi nech jazdi tam a drzi papulu ..... ja som v lesoch casto a cest vynimkam ale lietaju na t.chodnikoch dole kopcom ako keby tam boli sami ked som na chodniku ktory je spojeny s cyklotrasou davam pozor ale co ma co jazdit jak imbecil po t.chodnikoch kde su velmi casto deti .druha strana je tazba tento rok som vydel zakaz v V.Fatre kde tazili mestske lesy mesta Brno to je tiez ujete

 • valcom79 pred 1 rokom a 7 m
  Ale na slovensku je to tak😅😅😅

 • ujovecernicek pred 1 rokom a 7 m
  problém bol ten, že pešo idúca rodinka, či nedaj boh jednotlivec, kľudne kráčajúci turistickým chodníkom boli zrazený zbesilo idúcim cyklistom. Teda problém nebol v tom, žeby sa plašila zver, ani v tom, že by sa nevošli na úzky chodník dvaja ľudia- jeden turista a druhý cyklista. Problém bol, že tí cyklisti mnohokrát šli rýchlosťou cez 50 km/h a dochádzalo k úrazom.Vo väčšine prípadov vinník na bicykli s miesta úrazu utiekol, bez poskytnutia pomoci. Druhá vec bola erózia telesa chodníka, hlavne prudkým brzdením . Koleso vytváralo hlbšie pozdĺžne ryhy, ktoré následne voda rozširovala. Keby cyklisti jazdili ohľaduplne , aj reakcia na nich na turistických chodníkoch by bola iná.

 • penelopecruz pred 1 rokom a 7 m
  sa čudujete ? veď kopec zákonov sú archaické komunistické sračky zo 70tych rokov :) a zrovna tento zákon je celkom upálený na hlavu a hlavne preto že na slovensku neexistujú pomaly dobré cesty nie to ešte sieť cyklotrás :D jebnutý ľudia nechápem čo im natom vadí veď to nerobí žiadny hluk a skoro nijak nepoškodzuje prírodu lol jebnutá slovač i keď je pravda že toto sa rieši kadetade po EU