reklama

Samuel Vlčan a Ján Budaj. Spoločné memorandum

zobraziť viac ↓
ondrej29 398 videní

Pri memorande urobila obrovské kompromisy len jedna strana: ministerstvo pôdohospodárstva. V memorande vzišli ako víťazi jednoznačne MŽP. Vzhľadom k tomu že celá odborná verejnosť a zdravý rozum je proti MŽP, tak pre MŽP je memorandum jednoznačne obrovský úspech a neúspech pre zdravý rozum.

Smutná správa. Minister Vlčan a Budaj podpísali memorandum. Podľa obsahu memoradna je možno usúdiť, že bolo písané perom ministerstva ŽP a ministerstvo pôdohospodárstva do textu nezasahovalo. Kým odborníci navrhujú aby najprv prebehla zonácia a až potom sa riešila „reforma“ národných parkov, v memorande je definovaný opačný postup. Memorandum bolo podpísané za chaotickej situácie pár dní potom odstúpil z lesníckej sekcie ministerstva Michal Tomčík a minister Vlčan sa nemal s kým poradiť. Minister Vlčan sa neporadil s odborníkmi a konal na vlastnú päsť. Možno ani sám nepochopil čo vlastne podpísal. Minister Vlčan urobil chybu, že sa za každú cenu snaží byť za dobré a nechce byť pohnevaný s extrémistami s MŽP a agresívnym Jánom Budajom ktorý kade chodí tade šíri hoaxy. Jediný kompromis, ktorý muselo urobiť MŽP, pri tomto memorande je to, že sa hovorí len o prechode 4. a 5. stupňa ochrany na druhej strane sa v memorande naznačuje rozširovanie týchto území.

Minister Vlčan, na tlačovke povedal hoax, že v TANAPe bola ukončená zonácia a na základe toho št lesy TANAP prejdu pod MŽP. Opak je pravda zonácia v TANAPe nebola. Zonácia bola úspešne dokončená pokiaľ viem len v Slovenskom raji.
https://www.mpsr.sk/download.php?fID=209...
https://www.facebook.com/minagri.sr/post...
https://www.mpsr.sk/aktualne/ministri-bu...

 • Kvalita: NQ LQ
 • Zverejnené: 26.10.2021 12:03
 • Krajina: Slovensko 🇸🇰
 • Páči sa: 0% (0 hlasov)
 • Obľúbené: 0
 • Komentárov: 2
 • Dľžka: 31:40
 • Kategória: cestovanie
 • Tagy: ján budaj, samuel vlčan, memorandum, národné parky, národný park
reklama
Komentáre (2)
zobraziť viac ↓
 • thanos pred 8 mesiacmi a 1 t
  Ondrej zase klame, čítajte kým nezmaže komentár! Memorandum o národných parkoch medzi ministrami Vlčanom a Budajom znamená podstatný ústupok z avizovanej reformy ochrany prírody! Podľa tohto memoranda medzi oboma ministrami sa spod lesníkov na národné parky prevedú iba štátne pozemky v NP Slovenský raj a Pieninský národný park.. Zvyšok, teda veľká väčšina štátnych pozemkov v národných parkoch, až po vykonaní zonácie ku koncu roka 2022, a aj to len možno.. Znamená to nebezpečný odklon od zámeru zreformovať národné parky tak, aby v nich mala prioritu ochrana prírody a spĺňali medzinárodné kritériá IUCN