Na to, aby sa drevo dalo ohnúť, treba ho najprv zmäkčiť. Jednou z možností je naparovanie dreva, ktoré prebieha v tlakových kotloch alebo peciach pomocou nasýtenej pary o teplote cca 100°C.

Ohýbanie bukového drevaAutor: dynamitero55 203 videní

Jednoduchý a precízny rohový spoj drevaAutor: kalimero16 863 videní

Frikčné zváranie drevaAutor: paruman50 632 videní

Efektívne štiepanie drevaAutor: medialko157 950 videní

Tažba dreva pomocou koňaAutor: lusko2023 904 videní

Drevo, drevo nič len drevoAutor: tchoroid21 630 videní

Výroba drevenej misy z troch druhov drevaAutor: junem52 804 videní

Zdobenie dreva pomocou elektrinyAutor: mata3993 673 videní

CNC ohýbanie drôtuAutor: navody51 525 videní

Zlepšovák pri rúbaní drevaAutor: svet65 348 videní

Štiepanie dreva : - )Autor: kajojo1246 231 videní

Čistenie fasády pomocou vysokotlakovej horúcejAutor: tchoroid30 001 videní

Výroba vázy z 30-tich druhov drevaAutor: dougquaid34 059 videní
f4rn4 pred 5 rokmi a 3 m
To dokáže každej, ale ať si zkusí ohnou páru pomocí dřeva!
rezbarko pred 5 rokmi a 3 m
Toto robil Tonet už pred 100 rokmi
sibiryby pred 5 rokmi a 3 m
kaaamo, tomu ver ze vodna para nema len 100°C !!!
mibosk98 pred 5 rokmi a 3 m
a kde to ohýbali tou parou
fajnchalanisko pred 5 rokmi a 3 m
Keby použili ohýbacé drevo z ohýbačníka, čo rasťe u nás Ňitre, taxi ušetrá robotu. To len tak na margo merita gveci....
fajnchalanisko pred 5 rokmi a 3 m
Taktok výchdňári ohýbajú spišské párky.
panko1234 pred 5 rokmi a 3 m
my robime zas knedlik na pare aj buchty :)
patrez13 pred 5 rokmi a 3 m
velmi stara technika
mat90 pred 5 rokmi a 3 m
To je drevo z Gumenného.
ebe pred 5 rokmi a 3 m
Hokejka do hrncaaa :D drevo je zázrak, aj Ježiško vraj pil z dreveného..
ku8ec pred 5 rokmi a 3 m
Podmienkou je drevo bohaté na lignín.
marco43 pred 5 rokmi a 3 m
Stará technológia...takto sa spracovávalo drevo pri výrobe starých korábov oceánov a morí :)
agtmax pred 5 rokmi a 3 m
drevená ladička kek
oda17 pred 5 rokmi a 3 m
takže názov je zasa zavádzajúci ... lebo v popise je to vysvetlené tak ako to je na videu ... zas popis ala nový čas... :D
fokken pred 5 rokmi a 3 m
hudba?