reklama

Lívia odpovedá na najčastejšie otázky o potratoch

zobraziť viac ↓
kenobi 2 178 videní

Debaty v parlamente o potratoch pravidelne rozprúdia aj debaty medzi ľuďmi. To sa mnohým ľuďom nepáči, lebo vraj sa o tejto téme nevieme rozprávať vecne. Nie vždy je nevyhnutné argumentovať emóciami. Hlavne keď máte množstvo možností argumentovať racionálne. Tentokrát Lívia odpovedá na najčastejšie otázky o potratoch.
Viac na: www.kulturblog.sk

 • Kvalita: HD NQ LQ
 • Zverejnené: 16.7.2020 7:16
 • Páči sa: 30% (23 hlasov)
 • Obľúbené: 0
 • Komentárov: 52
 • Dľžka: 4:27
 • Kategória: ľudia
 • Tagy: lívia, garčalová, kulturblog, potraty
reklama
Komentáre (52)
zobraziť viac ↓
 • jimik555 pred 1 rokom a 10 m
  3:34 množstvo občianskych združení. Nehlásate náhodou že všetky mimovládky sú pliaga ktorú treba zrušiť ??

 • tinoarts pred 1 rokom a 10 m
  V princípe mi v tom videu až tak veľa vecí nevadilo, aj keď rozhodne nie som za tieto zákony. Súhlasím, že je choré, že sa dnes "tr­tká prvá liga" už v 13-ich, ženy sú prelietavejšie ako kedykoľvek predtým (mladé baby hádam aj viac ako muži) a malo by sa to riešiť. Ako? Normálnou sexuálnou výchovou na škole (zodpovednosť, deti, koľko to stojí prachov, keď si nedajú pozor, a pod.), dostupnejšou ochranou (automaty na gumy, veľa chalanov či báb pod 18 sa hanbí kúpiť si ich niekde cez deň) a tak ďalej. Ale to, čo povedala Lívia vo videu je pekne na hlavu. parafrázujem: "Ani keby prešli všetky zákony, tak by NEŠLO o zakazovanie potratov. Stále by mohli na potrat ísť ženy s preukázateľne postihnutými plodmi, alebo znásilnené ženy.". :D Áno Lívia, práve si popísala zákaz pre absolútnu majoritu žien (možno 99% potenciálnych klientiek). Reálne riešenie "po slovensky" by boli platby za prerušenie tehotenstva, vtedy by si baby asi rozmysleli viac.

 • njis pred 1 rokom a 10 m
  môžeš byť pokojná Lívia, s tebou ten sex mať nikto nechce, takže neotehotnieš :) teda, možno Miňo, prípadne Magián, ale pochybujem, že budú mať dosť sebareflexie a priznajú sa, že je to ich, takže malého nácka budeš vychovávať sama ;)

 • ancestor81 pred 1 rokom a 10 m
  Nezáleží! Jak v rozvojových krajinách, tak aj v moderných vyspelých štátoch, je každý nahraditeľný. Všetci umrieme a Váš život je cenný len Vám a ľuďom okolo vás. Politikom, stranám, firmám, atď je Váš život u p....:) 5. Na situácií akých ľudí ti záleží? Tých nenarodených? Možno majú kliku, že sa nedostanú do tohto bordelu, kde vyrastú, upracujú sa, ochorejú a zhebnú a štát, ani strana, ani politik, a koniec koncov ani lekár (ktorí ich možno zachránili pred potratom) o nich ani bicykel neoprie. 6. Deti nech majú tí, ktorí ich chcú mať, vedia sa o nich postarať a vychovať ich v láske, pretože chrániť za každú cenu, každé oplodnené embrio aj za cenu toho že vyrastie v rozpadnutej rodine a v prostredí bez lásky a pochopenia,.... no neviem...možno aj preto sme v sračkách, v akých sme! PEACE A LÁSKU VŠETKÝM! I´m out...

 • ancestor81 pred 1 rokom a 10 m
  A ešte na doplnenie. Pozrel som si to celé ako dievčina žiadala a pár vlastných pripomienok: 1. ľudské DNK a bijúce srdce... DNK je vo všetkom. Aj rajčina má DNK a keď ju utrhnete, zneškodníte jej DNK (prečo má byť ľudská DNK taká chránená a ospevovaná?) A bijúce srdce má veľká časť živočíšnej ríše, ale tam nás netrápi ukončenie života (prečo? Každý si na to odpovie podľa seba) 2. ,,To právo sme im dali my všetci. Vo voľbách." Nedali. Ja som prišiel na tento svet a doteraz ani jedna politická strana neodzrkadľuje moje postoje a ideály. Preto nevolím! To že dá hlas niekto strane len aby niekoho zvolil? Je úzkoprsé na to tak nahliadať, keďže mnohí možno volia len preto aby niekoho volili a na výber majú, ehm... no povedzme že majú na výber... 3. Tu sme doma: Majú právo ísť na potrat ženy, ktoré majú vážne geneticky poškodené deti...čiže tu bude tak či tak sudca ktorý rozhodne: ŽI!/UMRI! 4. ,,Na každom živote záleží." Nezále

 • ancestor81 pred 1 rokom a 10 m
  Život nemá stanovený žiadny začiatok. V širšej perspektíve je život nepretržitý proces. Prečo by nemala mať žena právo na potrat? Tu sa ideme usrať kvôli takým veciam, ale polovica z tých čo chcú zakázať interupcie, ti povie že cigani sú pliaga, čo sa nemá množiť. Toto sú proste len politické hry a nikto neberie v potaz, že je kopec prípadov kedy by potrat bola tá lepšia možnosť. Rozhodujte si o svojich životoch, nie o druhých... Každá žena by mala mať právo sa rozhodnúť...Samozrejme treba prípady posudzovať individuálne a nie nastoliť dogmu a hotovo.

 • trnavabulldog pred 1 rokom a 10 m
  Hovorí sa tu stále o tom že dieťa nemusí byť zdravé alebo ženu znásilnili. Verím že ďaleko viac žien bolo dotlačených na potrat svojim mužom alebo svojimi rodičmi. A musia s tým žiť celý život.

 • gedynator123 pred 1 rokom a 10 m
  ak je plod živé dieťa, tak potom by mala matka dostávať prídavky na dieťa už od počatia, nie? :D

 • hunter87 pred 1 rokom a 10 m
  Poprosím nejakého černocha, aby Líviu dobre nabúchal a boli by sme všetci prekvapení, ako by rýchlo zmenila názor na potraty.....a síce ako sa pozerám na tie jej lysiny na hlave a lesklé líca od mastnoty, tak by si černoch určite radšej zasexoval s peknou mulatkou ako s upotenou sedláčkou.

 • couz pred 1 rokom a 10 m
  A mimochodom, hovorí ti niečo potratová turistika.. Vrátime sa o 100 rokov dozadu a ženy budú umierať kvôli tomu lebo nemôžu ísť legálne na UPT.. Či si myslíte, že si to ženy nebudú chcieť zariadiť inak.. A možno práve veľa dcér alebo vnučiek tých ľudí, ktorí sú proti potratom..

 • trnavabulldog pred 1 rokom a 10 m
  Cena potratu je 250-350 veď to je neuveriteľný biznis. Kde je zdanenie prirážka štátu atď. Mohol sa narodiť človek ktorý by pracoval na dôchodky čo je pre štát a spoločnosť podstatné. Kedysi bol sex po svadbe a svadba bola keď mali tak 19 rokov, keď začali skôr sexuálne žiť tak mali o čosi skôr svadbu no nič nezvyčajné. V dnešnej dobe bývajú svadby tak v 27 roku života. Pri predstave že v 17tich rokoch začínajú ľudia byť sexuálne aktívny/zmýšlajúci niektorí si povedia fajn veď počkajme 1-2 roky kým sa zoberieme/budeme zakladať rodinu ale nikto si nepovie počkajme 10 rokov. Toto je hlavný problém že sa študuje vrátane VŠ veľmi dlho!!

 • couz pred 1 rokom a 10 m
  Tak v prvom rade, nie všetci sme si zvolili tých, ktorí majú potrebu vyťahovať zákaz potratov a ktorí sa tvária ako veľkí kresťania, len aby získali voličov.. A to nemám na mysli len Kotlebu.. Chlap do toho nemá čo hovoriť, lebo on dieťa nevynosí ani neporodí - žena riskuje svoje zdravie a život.. Veľa žien nemá iné východisko alebo ho v tej chvíli nevidí, ale určite väčšina z nich nejde na potrat s úsmevom a tiež im to nie je jedno a musia s tým žiť.. Je to ich voľba, ktorú im chcú nejakí blbci vziať.. Ale hlavne sa budete biť do pŕs a hovoriť a písať o nejakej slobode, ktorú vy chcete, ale tým ženám ju nedoprajete..