Použitý motorový alebo kuchynský olej obsahuje asi 9 kWh/L energie. To z nich robí zaujímavý alternatívny zdroj energie. Ja som už dlhšie chcel vyskúšať, či sa dá použiť ako sviečka napr na terasu. Keď sa ku mne dostali dve plechovky zadarmo, nebolo o čom. Test bol čiastočne úspešný. Spotreba oleja je asi 20-30 ml na hodinu. Avšak najdlhšie po pol hodine zhasne a treba povytiahnuť knôt. Preto nabudúce chcem použiť zaváraninový pohár - nízky a široký. Z plechovky vyrobiť vaničku, aby knôt mohol plávať na hladine a tak nasával viac oleja rovnomerne. Navyše pohár sa bude dat vodotesne zavrieť. Použiť sa dá len vonku tak, aby sa dym nevdychoval. Neupotrebené oleje treba odovzdať na zbernom mieste - vyrába sa z nich vykurovací olej do kotlov alebo biopalivo do automobilov.

Pre vzhliadnutia sa napil starého motorovéhoAutor: loktibrada13 861 videní

Výmena motorového oleja.Autor: elektricka30 188 videní

Spalovanie motoroveho olejaAutor: marob227 571 videní

Nexcel - ako bude vyzerať výmena oleja vAutor: maschinero37 964 videní

Dievčina dolieva do svojho BMW motorový olejAutor: yanickoo936 325 videní

Ako vyčistiť vodu od olejaAutor: rowdies15 399 videní

Olej meníme raz za rok, jedlu dodávaAutor: katka15 959 videní

Výmena oleja WTFAutor: luda15 897 videní

"Ekoaktivisti" bojovali za planétu, na cestuAutor: kapitankrumpla17 592 videní

Výroba palmového olejaAutor: monssi6 710 videní

Keď to dáš celé, dostaneš veľkú fľašuAutor: johnatan13 840 videní

Panvicu s horiacim olejom vyniesli na balkónAutor: tchoroid14 776 videní

Pane, veď vy máte namiesto oleja želatínu!Autor: kalatrava27 290 videní
mino4991 pred 6 rokmi
Vraj zaujímavý alternatívny zdroj energie. Možno pred vynálezom žiarovky. :D
halayoda pred 6 rokmi
toto je nič...mechanik ku ktoremu chodim s autom ma vyrobenu piecku a celu zimu takto vykury celu dielnu zdarma a tohto roku namontoval aj ventilator...normalne patent 😀
axeffekt pred 6 rokmi
si pamatam ked sme raz kurili v podomacky vyrobenom olejovom kotli tak to chytilo to taky turboefekt po par hodinach ze ako prikvapkaval olej a prisavalo vzduch tak to pripominalo pulzacny motor, tym ako to strielalo :D dokonca to bolo rozzeravene do cervena a bali sme sa ci to nevybuchne :D kazdopadne pripiti sme sa na to celkom dost dlhu dobu pozerali :D
muchton pred 6 rokmi
čisto eko, bio, raw, fresh lampa
piroha pred 6 rokmi
keď to uvidí Gréta tak jej pukne cievka
pyrochemik pred 6 rokmi
kto chce mať doma čierny strop tak kludne :D
nomad72 pred 6 rokmi
zhlboka dýchaj .... čistá rakovina
panko1234 pred 6 rokmi
to mu si byt smrad :D,,, doma si to nezapalis pri večeri :D
nevecgdo pred 6 rokmi
Gretu yebne.
iprth2748 pred 6 rokmi
Príde mi vtipné, že v roku 2020 niekto objaví olejovú lampu 😀
hombrak pred 6 rokmi
dobre,ze si nedal na ochranu boxerske rukavice
marco43 pred 6 rokmi
Prečo? Nuda? (s)
brattvojejsestry pred 6 rokmi
boha, ako ja nenávidím takých domácich kutilov, čo robia podobné sprostosti - odpadky. To je jedna z mála vecí čo mi fakt rozprúdi krv :D Daj si to domov na nočný stolík, určite ťa manželka pochváli
michalmacqou pred 6 rokmi
>>> majitelia starých peugeotow v nafte nepoznajú pojem použitého oleja, naplň je doživotná :D
ebe pred 6 rokmi
Odoženie to mrázik a komáre :D
luksoo225 pred 6 rokmi
to su tie dnešne decka zručnost nikde a ked niečo nahodou objavi musí to zavesit na mojevideo..:D btw vonavý petrolej by vonal lepšie.. .
jony7 pred 6 rokmi
a ako sa k tebe dostali tie dve plechovky zadarmo?
neweet pred 6 rokmi
idealne do obývačky
leksoo pred 6 rokmi
Ten čierny dym vyzerá veľmi dobre. Neskúšal si to aj s použitou pneumatikou ?
danpaul pred 6 rokmi
Fuj, ten smrad citim az sem. :D