reklama

Mladého migranta obvinili v Medzilaborciach zo sexuálneho násili

zobraziť viac ↓
mtvpopfoxtv 1 021 videní

Mladého migranta obvinili v Medzilaborciach zo sexuálneho násilia. V prípade nastal zvrat MEDZILABORCE / Zločin sexuálneho násilia, ku ktorému malo dôjsť medzi migrantmi v Medzilaborciach vyšetrovala polícia niekoľko týždňov. Obeťou mal byť 17-ročný cudzinec z Bieloruska, ktorý prípad nahlásil. Násilníkom bol podľa neho chlapec z Afganistanu. V tomto prípade ale nastal obrovský zvrat."Chlapci si často medzi sebou vybavujú účty zvláštnym spôsobom a toto bol veľmi neštandardný spôsob," uviedol Vladislav Fejo, riaditeľ zariadenia pre maloletých bez sprievodu. Jeden z maloletých migrantov na polícii oznámil, že sa stal obeťou sexuálneho násilia. Išlo o chlapca z Bieloruska, ktorý tvrdil, že násilníkom je od rok straší mladík z Afganistanu. Obaja sú umiestnení v tomto zariadení pre maloletých migrantov bez sprievodu. "Polícia sa týmto prípadom zaoberá, pričom vyšetrovateľ v Humennom vedie trestné stíhanie pre zločin sexuálneho násilia," informoval Daniel Džobanik, hovorca KR PZ Prešov.

Riaditeľ zariadenia tvrdí, že od začiatku mal pochybnosti o celom incindente. "Moje pochybnosti sa potvrdili po podrobnej analýze a po debatách s vychovávateľmi sme sa zhodli na tom, že tam nebol ani priestor ani čas aby sa také niečo mohlo stať," poznamenal Vladislav Fejo. A nemýlili sa. To, že k sexuálnemu násiliu nedošlo potvrdila aj polícia. "Humenský vyšetrovateľ trestné stíhanie zastavil, nakoľko skutok, pre ktorý sa viedlo trestné stíhanie sa nestal. Vykonaným vyšetrvaním bolo zistené, že údajný poškodený si skutok vymyslel," potvrdil hovorca KR PZ Prešov. "My sme tohto chlapca neodsúdili a nehodláme ho ani potrestať. Berieme do úvahy, že to ich myslenie, rozpoloženie a celková ich situácia je neštandardná," dodal Vladislav Fejo.

Mnohé z detí totiž majú za sebou strastiplnú cestu a ťažké osudy. Aj preto k nim vychovávatelia pristupujú citlivo. "Sme radi, že sa to nepotvrdilo, lebo sme z tohto boli všetci nešťastní. Všetko sa vysvetlilo a to je podstatné," povedal riaditeľ zariadenia pre maloletých bez sprievodu.

 • Kvalita: NQ LQ
 • Zverejnené: 14.1.2019 11:28
 • Páči sa: 50% (4 hlasov)
 • Obľúbené: 0
 • Komentárov: 1
 • Dľžka: 1:34
 • Kategória: ľudia
 • Tagy: mladého migranta obvinili v medzilaborciach zo sexuálneho násili, migrand, medzilaborce
reklama
Komentáre (1)
zobraziť viac ↓
 • 354687 pred 3 rokmi a 8 m
  otocit smerom, z ktoreho dosli a nakopnut do riti. a tych co tu tie zariadenia zriadili a dovazaju ich sem poslat het za nimi.