Detroit Arsenal Tank Plant (DATP) bola úplne prvá továreň v USA určená na masovú produkciu tankov. Vybudovaná Chryslerom v roku 1940,
bola majetkom vlády USA až do roku 1996. Bola dizajnovaná ako dual production facility, aby mohla byť po skončení vojny
prekonvertovaná na civilné vozidlá. Rozlohu mala 0.46km2. Počas druhej svetovej vojny sa v nej postavila štvrtina z 89 568 tankov vyrobených v USA.V roku 2001 bola fabrika predaná mestu Warren. Dnes miesto, kde stála súčasť niekdajšieho arzenálu demokracie pripomína už iba pamätník.

II. svetová vojna vo farbeAutor: ciko10 244 videní

Druhá svetová vojnaAutor: tomik007200723 226 videní

1.svetova vojna 2/6 (dokument)Autor: lucasinoo10 677 videní

Druhá svetová vojna (Tom a Jerry)Autor: fyzik25 674 videní

Druhá svetová vojna z Doby ľadovejAutor: internetomsvetom4 548 videní

2. svetová vojna na východe 2/18 (dokument)Autor: lucasinoo10 822 videní

Apokalypsa: 2. svetová vojna 5 - V kliešťochAutor: drachir1413 130 videní

Druhá svetová vojna vo farbeAutor: bond46 593 videní

Apokalypsa: 2. svetová vojna 1 - NapadnutieAutor: drachir1413 578 videní

2 Svetova vojna,animeAutor: patriksuz4 717 videní

Apokalypsa: 2. svetová vojna 2 - PodrobenieAutor: drachir148 864 videní

3. svetová vojnaAutor: nightlander48 592 videní

Druhá sv.vojnaAutor: lucasinoo7 173 videní
stangla pred 7 rokmi a 5 m
len pre zaujimavosť,minule som čital članok o tom ako amici postavili nad leteckou fabrikou falošnu mesttku časť z obavy pred japonskym naletom,prikladam članok kde je aj kratke video https://www.idnes.cz/xman/styl/druha-svetova-valka-letecka-tovarna-kamuflaz-filmova-kulisa-hollywood-wonderland.A181209_181240_xman-styl_fro
hudbasveta pred 7 rokmi a 5 m
boli časy...