AMA superkros 2017 Rd4 Phoenix - 250 WEST (Rd4 for WEST)

zobraziť viac ↓
enduro250f 1 048 videní

Round (Rd) 4 AMA supercross 2017 Phoenix (Glendale) (Arizona, University of Phoenix Stadium) - 250 SX WEST alebo zasa Hill...

4. pretek prestížneho amerického superkrosu 2017 v Phoenixe pre triedu 250 SX WEST (prvá, východná časť triedy 250) vyhral Justin Hill.
Najlepšie odštartoval zase nováčik Austin Forkner, za ním sa pustil Jimmy Decotis, Justin Hill, Phil Nicoletti a Shane McElrath. McElrath ukázal, že zo začiatku je vždy veľmi silný a rýchlo preletel okolo Decotisa aj Hilla. Potom začal boj o prvé miesto medzi Forknerom a McElrathom, ktorý netrval dlho a už po štyroch minútach bol vo vedení McElrath. Hill sa potom trošku s druhým Forknerom dlhšie trápil. Zo štvrtého miesta ich pomaly začal dobiehať Martin Davalos, ale zrazu na chvíľu zastavil, pretože mal asi nejaký technický problém. Nakoniec ale motorku naštartoval a pokračoval ale došiel už len na 5. mieste. Po tom ako Hill zdolal Forknera, začal ku koncu pomaličky sťahovať prvého McElratha, z čoho bol skvelý súboj ku koncu preteku. Spolu si aj raz vymenili pozície, ale nakoniec bol Hill 2 kolá pred koncom rýchlejší na rolete a posledné kolo si už pred McElrathom udržal a vyhral.

Víťaz - Justin Hill (2. Shane McElrath, 3. Austin Forkner) 4. Plessinger, 5. Davalos
Holeshot - Austin Forkner

Počet víťazstiev:
Shane McElrath - 2 (Anaheim1, San Diego) (4x RED PLATE = červená tabuľka pre vedúceho jazdca priebežného poradia)