reklama

Disident Vladimir Bukovsky: EU=SSSR

zobraziť viac ↓
pavelfcb 3 472 videní

Vladimir Bukovsky je ruský politický aktivista, neurofyziolog a spisovatel. V 60. a 70. letech se stal jednou z vůdčích osobností disentu; známým se stal zejména svou kritikou politického zneužívání psychiatrie v tehdejším Sovětském svazu.
Kvůli své angažovanosti sám strávil 12 let v sovětských věznicích, pracovních táborech a psychiatrických léčebnách.

Je současně kritikem jak EU tak Vladimira Putina.

 • Kvalita: NQ LQ
 • Zverejnené: 12.12.2017 12:03
 • Páči sa: 95% (20 hlasov)
 • Obľúbené: 9
 • Komentárov: 27
 • Dľžka: 5:14
 • Kategória: ľudia
 • Tagy: evropa, europa, amerika, usa, společnost, kultura, civilizace, globalizace, multikulturalismus, sssr, sovětský svaz, rusko, putin, historie, budoucnost, kapitalismus, demokracie, komunismus, socialismus, nacionalismus, anarchie, totalita, politika, evropská unie, eu, vlast
reklama
Komentáre (27)
zobraziť viac ↓
 • hofi pred 4 rokmi a 6 m
  Na to, aby sme sa mohli po europe volne pohybovat a volne obchodovat staci podpisat par zmluv a nemusime sa stat otrokmi rozhodnuti par tisíc uradnikov, na ktorých nemame ziadny dosah. Bol som velkym fanusikom EU a aj eura. Uz nie som, ked vidim kam to vsetko speje. Hlavne mi vadi snaha o vytvorenie európskeho superstatu s cielom straty akejkolvek slobody volby na urovni narodnych statov. Za posledných 150 rokov tu bolo cca 5 pokusov o nieco podobne. Vsetky skoncili...Bojim sa ze EU skonci podobne, ale zanecha za sebou nenapravitelne skody.

 • richmaller pred 4 rokmi a 6 m
  Neznášam keď niekto porovnáva gulagy s obmedzovaním slobody... Gulag je úplne iná dimenzia, iný vesmír...Je to podobné, ako ked niekto zrovnáva obete vojny s obetmi holokaustu... nikoho nebudem presviedčať, ale je to rozidiel.. kurevsky rozdiel...Nesúhlasím s nim vo viacerých otázkach, avšak vidím to podobne. Úrady EÚ obsadili komunisti. Tí istý ľudia, čo chcú presadiť komunizmus už tisíce rokov a stále si myslia, že tentokrát to už pojde :D Krása demokracie je, že narozdiel od SSSR, má demokracia kyvadlový efekt. Tzn. že raz vládnu tí a chvíľu druhý. Ľudia volia na opačnú stranu až vtedy, keď prvá strana v záujme zachovania moci, zasahuje do extrémov...

 • thelamovec pred 4 rokmi a 6 m
  Celá úvaha zlá, hneď zo začiatku hovorí o tom, ako sú si SSSR a EU podobné, a hneď prvú spoločnú črtu povedal zle. Najskôr povie, že SSSR vzniklo ukázaním prstom x ľudí na x štátov, a potom porovnáva momentálne fungovanie EU. To sú dve z podstaty odlišné veci. EU nevznikla ukazovaním prstov, štáty do nej vstupujú dobrovoľne a hovorte si čo chcete, bez EU by sme sa ani náhodou nemali lepšie. Samozrejme som otvorený akejkoľvek konverzácii.

 • fraus pred 4 rokmi a 6 m
  EÚ bola v minulosti pomerne dobrý nápad, ktorý mal pozostávať zo slobodnej výmeny tovaru, ale dnes je z nej byrokratický moloch, ktorý sa svojimi zákazmi, príkazmi a reguláciami snaží čo najviac sťažiť slobodný život jej občana. EÚ = veľký socialistický autoritársky celok.