reklama

Čo spôsobili ochranári na Slovensku ? ....

zobraziť viac ↓
tankisti 4 426 videní

Video vysvetľuje, ako v skutočnosti naší ochranári likvidujú Slovenské lesy. O les sa treba aj starať a nie len bezhlavo chrániť a vytvárať bezzásahové územia. Mnohé lesy, ktoré ochranári teraz chránia naši dedovia vysadili, prečo nemajú ochranári povinnosť ich zanechať zelené a živé ? Im akoby nešlo o les, majú v hlave len slovko,, chrániť,,... ale nepomôžu im, nechajú ich zomierať.

  • Kvalita: HD NQ LQ
  • Zverejnené: 5.12.2017 11:32
  • Páči sa: 67% (18 hlasov)
  • Obľúbené: 5
  • Komentárov: 72
  • Dľžka: 2:44
  • Kategória: cestovanie
  • Tagy: les, my sme les, ochranari, lesnici, priroda
Odoberajte nás aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ.
reklama
Komentáre (72)
zobraziť viac ↓
  • oscar pred 6 rokmi a 11 m
    Keby to je na mne tak chránené lesy nechám samé na seba a srať na zisky ťažiarov. Kalamita potrvá zopár rokov a obnova lesa bude trvať zopár desaťročí až storočí ale nakoniec sa vytvorí prirodzený odolný les. Otázne je kto vyrúbal ten pôvodný a nahradil ho monokultúrov? Lesy odolávajú milióny rokov a keď aj príde kalamita, tak sa vzhladom na geologický čas obnovia takmer okamžite. Čo je to 100 rokov pre les? Myslím si, že autorové pohnútky na toto video sú obhajoba jeho ziskuchtivých motívov pred verejnou mienkou, a je jedno či zastáva nejakú inú osobu alebo sám seba. Chápem, že chce ochrániť svoje investície respektíve možný zárobok, ale zákon tu je presne na ten prípad a práve na to boli zavedené ochranné územia a jednotlivé úrovne aby si nebolo možné urobiť biznis na ťažbu dreva hocikde. Taktiež si myslím, že priepustky na ťažbu ste si už kúpili a teraz akurát chcete rozšíriť názor, že nie ochranári chcú pomôcť ale vy.

  • tarazed pred 7 rokmi
    pokracovanie: A takto to funguje ako zacarovany kruh, kym nezmizne cely les. Ludom poviem, ze bojujem proti skodcovi a do vyrubanych ploch som vysadil stromy a tieto plochy sa podobaju monokulture, co mi v buducnosti znova zabezpeci zisk. Povodna hora takto ustupuje lykozrutovi aj mne a medzitym dorasta to co som tam zasadil... kedze vsetko z hory vozim domov, tak ten dalsi novy les nema z coho cerpat ziviny a tak dalsie nove stromy su o poznanie slabsie ako tie pred tym, to iste plati pre dalsie organizmy, ktore by inac vyuzivali benefity z popadaneho dreva predosleho lesa. Jedneho pekneho dna pride znova kalamita a pribeh sa opakuje :) Tato funguje stroj na peniaze v rukach mocnych a nami obdivovanych ludi :)

  • tarazed pred 7 rokmi
    Na Slovensku je to tak, ze ked niekto okrada narod a nici prirodu, dokaze to spravit tak, ze mu ludia este aj tlieskaju :) Keby som bol tiez taky bezcharakterny a mal viac penazi a znamosti, mohol som byt uz milionarom. Lesy su na Slovensku len polia na drevo. Casom sa povedalo, ze niekde by sa tazit nemalo. Ale to vysadene drevo tam ostalo, co sa potom ukazalo hlavne pri veternych kalamitach, kde tie smreky padali jak zapalky. Tu sa vyborne hodi do pribehu lykozrut, ktory umoznil vyviezt a spenazit aj drevo, ktore by inav nebolo mozne tazit. Dalsia vec su teda lesy, ktore ostali stat, ale boj proti lykozrutovi nas nuti ich rubat. To ze vyrubem vyschnuty les mi nepomoze, lebo v takom suchom strome uz nie je ziadny lykozrut, ale da sa to este predat ako palivo. To, ze vyrubem zdrave stromy v okoli tych napadnutych lykozrutom, sa uz da lepsie spenazit a umozni mi to dalsi zisk, nakolko obnazeny lesny porast v dalsich rokoch oslabuju poveternostne vplyvy a skor ci neskor napadne lykozrut = dalsi zisk :)

  • docentvagimir pred 7 rokmi
    Ja nie som les, to určite...nerozumiem tomu, že niekedy sa zalesňovali lúky a pastviská...po ťažbe sa sadili nové stromy,,,čo sa zmenilo, že dnes už tento trend nemôže pokračovať?7

  • msvoco pred 7 rokmi
    ❗️ Dôkaz: Ak rozryjete pôdu stotónovými ťažnými zariadeniami, voda sa začne splavovať, namiesto toho aby vsiakala do pôdy (viď záplavy z apríla/mája tohto roku v Demänovskej doline, ktoré tam ešte vživote neboli). No najdôležitejšie je že na tejto vyjazdenej pôde strojmi už nikdy nič nenarastie❗️ Pozrite si fotky, čo sa stalo s lesom v bezzásahovom území od roku 2001 do roku 2012 na stránke Všetko pre Nič (v strede stránky) ❗️ a vytvorte si tak sami názor, čo je lepšie a koho v tomto boji lesníkov s ochranármi podporiť ...

  • vlado357 pred 7 rokmi
    Mozno by pomohlo aj by sa do lesa nasadilo xyz.. datlov aby ich vyzobali a pozrali

  • richmaller pred 7 rokmi
    nemôžem si pomôcť, ale predsa na kráľovej holi kde sa taží, sa predsa neťaží kôli likožrútovi, ale len kôli zisku...

  • 354687 pred 7 rokmi
    vareha by pomohol

  • wisdom pred 7 rokmi
    Nie som les a na situaciu a lykozruta si momentalne snazim vytvorit nazor. Toto video je vsak v protiklade s tym co som osobne zazil - pocas jesene som na huby pochodil velmi vela lesov na slovensku a vsade sa tazilo hlava nehlava a takmer nikde som nevidel popadane stromi ale vyrub kvalitnych stromov rad za radom... to nebudem nikoho presviedcat staci zobrat bicykel, bezky a ist sa pozriet do hor na vlastne oci (chodte po tych neprehliadnutelnych vyjazdenych kolajach... dalej video kde sa dakto ani len nema odvahu podpisat... to ako vazne???

  • palcomdooka pred 7 rokmi
    Raz som napísal týmto ochranárom na FB, nech idú do diskusie s lesníkmi do Slobodného vysielača. A odpoveď? Vulgarizmy a urážky :)

  • clifford pred 7 rokmi
    Nikdy som nepochopil jednu vec. Keď niekto vyštuduje vo Zvolene vysokoškolské a doktorandské štúdium v odboroch lesníctvo, aplikovaná zoológia a poľovníctvo, ekológia lesa, geoinformačné a mapovacie techniky v lesníctve, lesnícka fytológia, ochrana rastlín mal by byť odborník. Potom však príde nejaký blbec, čo si len obliekol tričko s nápisom ochranár, nemá v tomto smere žiadne relevantné vzdelanie a jeho slovo má rovnakú váhu . Nie je to choré?

reklama
zavrieť