Sergej Alexejev prednedávnom zatúžil po parostroji, na ktorom by sa mohol povoziť. Mladý ruský kutil použil ako základ pre pre svoju trojkolku starý bojler, ktorý prerobil na parný kotol. Zvary mu síce nejdú ale myšlienky má na svoj vek skvelé. Jeho parné vozidlo funguje na jednoduchom princípe. Ak chce jazdiť, najprv zakúri pod kotlom, v ktorom vznikne para a tá sa cez pákový ventil vedie rúrkami a hadicami do valca, ktorý pohybuje piestom.

Mini parný stroj (Japonsko)Autor: maschinero38 811 videní

Auto na parný pohonAutor: fraus6 999 videní

Brazílsky konštruktér si vyrobil trojkolku sAutor: tomek12 968 videní

Míľniky vedy a techniky: Parný stroj 2/2Autor: wolf4528 417 videní

Parní strojAutor: jiritepmot12 917 videní

Norbergov parný koč z roku 1846, predchodcaAutor: tchoroid9 268 videní

Najväčší parný stroj na svete a najväčšieAutor: miloslav82 667 videní

Keď sa približovanie dreva robilo parnýmiAutor: maschinero22 210 videní

Míľniky vedy a techniky: Parný stroj 1/2Autor: wolf4517 012 videní

Parný nákladiak Sentinel DG8 (1929)Autor: maschinero39 760 videní

Mini parný rušeňAutor: tegernako3961 645 videní

Konečná pre trojkolku (Tuk tuk)Autor: gazemberg17 119 videní

Číňan si vyrobil štýlové vozítkoAutor: kaligula17 920 videní
stano601 pred 9 rokmi a 1 m
samozrejme povinná výbava kladivo :))))
haneses pred 9 rokmi a 1 m
Jak Restt , šefvodič
pilius73 pred 9 rokmi a 1 m
By ma zaujímalo či tam má EGR ventil na recirkuláciu výfukových splodín :D
frenzy555 pred 9 rokmi a 9 m
ale zvarat teda bohvieako nevie
hnoj1 pred 10 rokmi
cigánčina robota :D
filip2777 pred 10 rokmi
To má aj centrálne vykurovanie
medvedllcc pred 10 rokmi
Nejde o vzhlad, ale ze to chalan dal dohromady a ze to aj funguje....
skraby pred 10 rokmi
Len nech to neuvidí Frigo, lebo zase sa do kanála vydrbe.. :D
mikimous pred 10 rokmi
a od roku pary sa začal nový svet. a potom ropa , čo polozila do muky celu afriku.
Len koli rope !!!
mikimous pred 10 rokmi
ja etatmu malciku ocen Gratulujem. Každý skvelý nápad je paráda :-) superr
viloond pred 10 rokmi
chelo by to pohon na retaz s volnobezkou aby ho piest nebrzdil ked nema potrebny tlak, bolo by to efektinejsie, chvilu by mohol aj na zotrvacnost ist alebo aj dolu kopcom bez pary
elvistosomja pred 10 rokmi
Bojler zabezpečil Vasky :D
vankusbb pred 10 rokmi
každý tu len mudruje že ako to pozváral ale čo ak si aj tú zváračku vyrobil
marko306 pred 10 rokmi
Pozerám na tie ogrcané zvary, len aby mu to raz nedrblo keď povolí daktorý z nich na kotli. Inak šikovný :)
palinko30 pred 10 rokmi
čo dom dal
johnny371990 pred 10 rokmi
Len nech tam Rudo Vasky nenabehne, lebo je po bojlery
elfo pred 10 rokmi
s tým by mohol ísť baliť baby pred diskošku :D
s3riouspp pred 10 rokmi
To je hatchback?
laky8888 pred 10 rokmi
Dymel skoro ako chipnuté TDI :D
gothiquenoir pred 10 rokmi
Konečne - Rusko je tam kde bolo Anglicko v roku 1890 :D