reklama

BMW i8 2014 - WR TV POV Test Drive

zobraziť viac ↓
janigis1121 1 845 videní

BMW oznámilo, že výrobu športového plug-in hybridu i8 odštartuje v apríli, pričom reálny predaj spustí v júni. To je o dva mesiace neskôr, ako sa pôvodne predpokladalo. Prví záujemcovia si teda svoj „ekosport“ prevezmú až začiatkom leta. Odškodnením však bude, že definitívna sériová verzia bude ešte úspornejšia, ako pôvodne BMW avizovalo.

Podľa predošlých údajov z automobilky malo BMW i8 spotrebovať v európskom kombinovanom režime 2,5 litra benzínu na 100 km. Najnovšie technické dáta však hovoria len o 2,1 litra paliva, čo je úspora ďalších štyroch deci na 100 km. Zdá sa teda, že v Mníchove využili čas na poslednú optimalizáciu. Ako však vieme, papier znesie všetko, a tak sa reálna spotreba odhaduje v rozsahu od štyroch do ôsmich litrovTechnika sa, samozrejme, nemení. Srdcom hybridnej sústavy je naďalej preplňovaný priamovstrekový trojvalec TwinPower Turbo s objemom len 1,5 ( 170 kW), poháňajúci zadné kolesá. K tomu však ešte musíme pripočítať silu 96 kW, ktoré produkuje elektromotor napojený na predné kolesá. Celkový výkon sústavy sa tak vyšplhal až na 266 kilowattov. Takže aj 8-litrová spotreba by bola akceptovateľná.

Šprint na stovku bude tejto ekologickej rakete trvať len 4,4 sekundy. Obmedzovač rýchlosti zasiahne pri 250 km/h. Po prepnutí do módu Eco Pro sa i8 zmení na čistý elektromobil, alebo sa jeho dojazd aj s využitím spaľovacieho motora predĺži o 20 %. S plnou nádržou zvládne približne 500 km. Na elektrinu prejde priemerne 35 km. Výrobu ekologického kupé zabezpečí nový lipský závod BMW, kde bude i8 schádzať zo spoločných liniek s už predávaným elektromobilom i3i8 je výkrikom modernej technológie aj vďaka laserovým svetlám, ktoré dostane ako prvé sériové auto na svete. Jeho cena sa momentálne začína na sume 126 tisíc EUR.

 • Kvalita: NQ LQ
 • Zverejnené: 15.8.2014 18:46
 • Páči sa: 100% (1 hlasov)
 • Obľúbené: 0
 • Komentárov: 2
 • Dľžka: 8:33
 • Kategória: auto-moto
 • Tagy: bmw, i8, 2014, fail, drift
reklama
Komentáre (2)
zobraziť viac ↓
 • martinh24 pred 8 rokmi a 3 m
  je to sprostosť podľa mňa... je to aj elektrika aj spaľovací motor... to si radšej kupim normálne auto a tankujem ho lebo za 126k€ v zaklade sa to nikdy nevráti... bud si kupiť spaľovak alebo elektriku :) a ak chcem eko auto ktoré spraví aj 500km na nabitie jazdíš skoro zadara a cena je polovičná od toho a na šprinte tu i8 aj tak položí tak si vezmem tu Teslu model S 85+ alebo jak kolega dole píše si radšej kupiť M3 a maš paradne zvezenie a ešte aj na palivo a pneu maš :)

 • ftw pred 8 rokmi a 3 m
  za tu cenu by som si kupil 3x M3 a mal na tankovanie aspon 3 roky xD