Pozeráte sa na materiál, z ktorého sa vyrába tepelná izolácia raketoplánov. Tieto kocky boli viacero hodín v teplote 1200 °C. Po ich vytiahnutí z pece sa ich už po chvíli môžete dotknúť.

Tragédie raketoplánov Challenger a Columbia.Autor: igis21 809 videní

Dlhoočakávaný štart raketoplánuAutor: vincentvega23 720 videní

Posledné pristátie raketoplánu Endeavour STS -Autor: transformers887 618 videní

Azbest biela smrť - celý dokumentAutor: dokumenty3 914 videní

Raketoplán DiscoveryAutor: transformers885 107 videní

Technické divy sveta - RaketoplánAutor: dokumenty5 934 videní

Raketoplán EndeavuorAutor: transformers885 962 videní

Štart a let amerického raketoplánuAutor: hannibal8813 203 videní

Penová izolácia - striekanáAutor: monssi3 703 videní

Dokonalé konštrukcie - RaketoplánAutor: jjanojj4 462 videní

Prvý komerčný let Falconu Heavy (SpaceX)Autor: dano16h2 821 videní

NASA Raketoplán DiscoveryAutor: transformers8813 023 videní

Posledná cesta raketoplánu na ZemiAutor: jasa2 626 videní
mato425 pred 13 rokmi
ten material nie je vobec horuci pretoze teplo sa udrzuje v jeho vnutri a neprepusta ho na povrch
tyitye pred 13 rokmi
Typicky americky trik............
jozeficek pred 13 rokmi
ani za toho sváka by som to nechytil...
1cicos pred 13 rokmi
azbestove palce
mathias89 pred 13 rokmi
len na hranach sa to da chytit takmer okamzite.. steny kocky sa mali chytit :D
bela16393 pred 13 rokmi
nech to nechytaju na hrane XDnech chytia bok kockyXDDked su frajerixD
skaryn pred 13 rokmi
Izolácia domov buzerantou... :D
qvv pred 13 rokmi
inšpiraciu zobrali z vložiek always,tie zachytia tekutinu vo vnutri a neprepustia na povrch
sebko pred 13 rokmi
z toho chcem mat oblek :D:D:D
skynets pred 13 rokmi
zaujimala by ma zvukova izolacia raketoplanov ;]
epes797 pred 13 rokmi
LED kocky :D :D
pedro666669 pred 13 rokmi
z toho chcem rukavice a montérky
ben123 pred 13 rokmi
udrzbarpopisov je obyčajný klamár ktorý kydá na ľudí a potom maže komentáre a následne ignoruje dotyčného aby mu to nedokázal
bocan135mod pred 13 rokmi
Nokia 3310 :D :D
ben123 pred 13 rokmi
no hneď som čakal pridrbané komenty typu kocky z minecraftu
nitroph pred 13 rokmi
Poskodenie tejto tepelnej izolacie malo za nasledok havariu raketoplanu Columbia pri pristavani,Este pri starte sa poskodila tato izolacia a pri pristavani nebolo jedno kridlo dobre izolovane a vplivom trenia tam vznikla teplota cez 1000 stupnov co malo za nasledok poskodenie raketoplanu a nasledny vybuch.Tieto kocky vstrebavaju teplo do vnutra a na povrchu su relativne chladne,pricom vo vnutri maju velku teplotu,menili sa pri kazdom novom lete raketoplanu.
quintes pred 13 rokmi
Ale naozaj, musíte uznať, že tie peniaze do výskumov stoja za to.. Vás neteší, že napr Vaše deti budú z toho len a len ťažiť? Vesmírne cesty, spoznávanie nových svetov. Mna mrzí, že som sa narodil tak skoro, no zároveň by som rád zažil veľkú priemyselnú revolúciu...
fastas pred 13 rokmi
fascinujuce :)
mikigtas pred 13 rokmi
Tam vopchali LED kocku na chvilku a teraz machruju :D :D
cibulkovane pred 13 rokmi
No mal chytit tu tehlu frajer :D