Odstrel budovy v Glasgowe

zobraziť viac ↓
true1882 25 124 videní

Súčasť komplexu bytových jednotiek Red Road bola strhnutá riadenou explóziou. Na tento zložitý odstrel bolo potreba celých 275 kilogramov výbušnín. Keď bola budova v 60.rokoch postavená, ponúkala s výškou 89 metrov najvyššie položené byty v Európe. Komplex bol navrhnutý tak, aby v ňom mohlo bývať 4700 ľudí po rokoch ich tu však bývalo len 300. Okolité budovy čaká demolícia do roku 2017.

  • Kvalita: NQ LQ
  • Zverejnené: 13.6.2012 17:27
  • Páči sa: 94% (35 hlasov)
  • Obľúbené: 15
  • Komentárov: 95
  • Dľžka: 1:01
  • Kategória: veda a technika
  • Tagy: odstrel, demolicia, pád budovy, riadená explózia, glasgow
Odoberajte nás aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ.
Komentáre (95)
zobraziť viac ↓
  • pilgrim pred 11 rokmi a 6 m
    hergot to bolo tesné. Na tej modrej budove určite aj sklá rozbilo

  • minos pred 14 rokmi
    Obchodné centrum WTC v New Yorku odpálili oveľa efektnejšie.

  • duce pred 14 rokmi
    ak si vedla zabudli zavriet okno tak im prajem prijemne vysavanie :D

  • goralko pred 14 rokmi
    lunik 9 :D

  • goralko pred 14 rokmi
    ako u nas. len sa bura a stavia :D (to bol vtip)

  • vlkpo pred 14 rokmi
    inak tá vedľajšia budova musel byť po tretie poschodie zavalená

  • shogy19 pred 14 rokmi
    skoda jej..ved sa dala este zateplit :D

  • angelo27 pred 14 rokmi
    poslite tychto aj na Lunik ... hoc on spadne aj sam si myslim :DD uz nato netrpezlivo cakam :DD

  • darro pred 14 rokmi
    Najvyhukanejsie su z toho tie vtaky co prave isli parkovat na streche... :D

  • oksilem pred 14 rokmi
    275 kilogramov trhaviny ? :-D hmm. To by sa mi oplatilo voziť v aute. počas predbiehania by to bol zaujimavý efekt toto odpáliť :-DDDD

  • cirbin pred 14 rokmi
    odstrelit takto celý luník.. to by bolo krajšie...

  • stonehill444 pred 14 rokmi
    u nás by sa také budovy vyhlásili za národnú pamiatku :D :D.. alebo by len tak chátrali ...

  • bundo pred 14 rokmi
    Asi poprosím pyrotechnika či mi nedá ale zopár 500 kilo výbušnín... viem čo by sa tu mohlo odpáliť na slovensku.. nejaké tie osady a luníky......

  • wasabi pred 14 rokmi
    pride mi to ako nonsens, ked si uvedomim ake ,,zrucaniny,, tu na rodnom Slovensku este stoja... :(

  • monikaadmon pred 14 rokmi
    strach neviem ako to bolo naozaj ale podla popisu mi to pride tak ze ak niekto nevie si kupit drahy byt tak ho radcej zburam ako keby som isiel pod cenu

  • complex pred 14 rokmi
    slabo vybyvane na slovenske pomery... tu by uz davno chybali ramy okien, vsetko kovove, ani zabradlia by neboli na balkonoch... proste to treba vybyvat :D

  • vierulik pred 14 rokmi
    keby tam poslali nasich ciganov ani odstrel by robit nestihli..droty by pokradli aj odstrelovacov :D

  • senican pred 14 rokmi
    prv tam mohli nalakat tie nase Slovenske termity a potom to odstrelit aj s nimi, by sa aspon tak neprasilo

  • qualit1 pred 14 rokmi
    no, nekúpite drahé byty, tak vám ich pred očami odstrelia a do 50 budete s rodičmi :)

  • pucher pred 14 rokmi
    Parádna prácička :) Klobúk dolu :)