Súčasť komplexu bytových jednotiek Red Road bola strhnutá riadenou explóziou. Na tento zložitý odstrel bolo potreba celých 275 kilogramov výbušnín. Keď bola budova v 60.rokoch postavená, ponúkala s výškou 89 metrov najvyššie položené byty v Európe. Komplex bol navrhnutý tak, aby v ňom mohlo bývať 4700 ľudí po rokoch ich tu však bývalo len 300. Okolité budovy čaká demolícia do roku 2017.

Odstrel budovy vo PhiladelphiiAutor: vincentvega29 936 videní

Odstrel budovyAutor: danco27 991 videní

Umelecká demolícia Hotela Wellington (USA)Autor: conan28 988 videní

Odstrel 108 metrov vysokej budovy v centreAutor: fratlik29 526 videní

Mačka si užívala výhľad z oknaAutor: uhorkac11 885 videní

Odstrel starej budovyAutor: kapitankrumpla12 565 videní

Statika nedokončeného nákupného centraAutor: furikar38 325 videní

Robotník pohoďákAutor: tigrica36 986 videní

Rozsiahle búracie práce v ČíneAutor: dougquaid22 795 videní

DemolíciaAutor: gugo773 155 videní

Demolicia 2Autor: gugo772 899 videní

Odstrel kopca v ČíneAutor: baltazarq33 736 videní

Riadená detonácia spôsobila neriadený pádAutor: conan3 061 videní
pilgrim pred 11 rokmi a 6 m
hergot to bolo tesné. Na tej modrej budove určite aj sklá rozbilo
minos pred 14 rokmi
Obchodné centrum WTC v New Yorku odpálili oveľa efektnejšie.
duce pred 14 rokmi
ak si vedla zabudli zavriet okno tak im prajem prijemne vysavanie :D
goralko pred 14 rokmi
lunik 9 :D
goralko pred 14 rokmi
ako u nas. len sa bura a stavia :D (to bol vtip)
vlkpo pred 14 rokmi
inak tá vedľajšia budova musel byť po tretie poschodie zavalená
shogy19 pred 14 rokmi
skoda jej..ved sa dala este zateplit :D
angelo27 pred 14 rokmi
poslite tychto aj na Lunik ... hoc on spadne aj sam si myslim :DD uz nato netrpezlivo cakam :DD
darro pred 14 rokmi
Najvyhukanejsie su z toho tie vtaky co prave isli parkovat na streche... :D
oksilem pred 14 rokmi
275 kilogramov trhaviny ? :-D hmm. To by sa mi oplatilo voziť v aute. počas predbiehania by to bol zaujimavý efekt toto odpáliť :-DDDD
cirbin pred 14 rokmi
odstrelit takto celý luník.. to by bolo krajšie...
stonehill444 pred 14 rokmi
u nás by sa také budovy vyhlásili za národnú pamiatku :D :D.. alebo by len tak chátrali ...
bundo pred 14 rokmi
Asi poprosím pyrotechnika či mi nedá ale zopár 500 kilo výbušnín... viem čo by sa tu mohlo odpáliť na slovensku.. nejaké tie osady a luníky......
wasabi pred 14 rokmi
pride mi to ako nonsens, ked si uvedomim ake ,,zrucaniny,, tu na rodnom Slovensku este stoja... :(
monikaadmon pred 14 rokmi
strach neviem ako to bolo naozaj ale podla popisu mi to pride tak ze ak niekto nevie si kupit drahy byt tak ho radcej zburam ako keby som isiel pod cenu
complex pred 14 rokmi
slabo vybyvane na slovenske pomery... tu by uz davno chybali ramy okien, vsetko kovove, ani zabradlia by neboli na balkonoch... proste to treba vybyvat :D
vierulik pred 14 rokmi
keby tam poslali nasich ciganov ani odstrel by robit nestihli..droty by pokradli aj odstrelovacov :D
senican pred 14 rokmi
prv tam mohli nalakat tie nase Slovenske termity a potom to odstrelit aj s nimi, by sa aspon tak neprasilo
qualit1 pred 14 rokmi
no, nekúpite drahé byty, tak vám ich pred očami odstrelia a do 50 budete s rodičmi :)
pucher pred 14 rokmi
Parádna prácička :) Klobúk dolu :)