Prvú svetovú vojnu považujú niektorí historici za horší vojenský konflikt ako druhú. A to aj napriek faktu, že si nevyžiadala toľko ľudských životov. (V 1SV zomrelo celkom asi 10 000 000 vojakov, 7 000 000 civilistov, 20 000 000 ľudí bolo zranených.)Hrôzy, ktoré si museli vojaci vytrpieť v zákopoch a podmienky v akých tam museli prežívať boli vraj neporovnateľné s ďalšími vojnami. Do bojov sa navyše nasadzovali nové zbrane, s ktorými vojaci nemali veľké skúsenosti – plameňomety, bojové plyny, tanky, no a významne sa zdokonalili granáty (pr. črepinový granát Mills bomb alebo nemecké úderné granáty Sturmtruppen).Výbuchy granátov a delostreleckých zbraní netrhali ale iba telá, ale aj duše. Na ošetrovniach sa začali množiť vojaci s post-traumatickou stresovou poruchou – šokovou reakciou organizmu na výbuch.

Dieťa vyslobodené z ruín budovy zbombardovanejAutor: brekeke15 420 videní

Šok z ostreľovania tzv. „Shell shock“Autor: strelec15 573 videní

Ukrajinci použili protitankovú strelu Stugna-PAutor: medialko22 171 videní

Najlepšia anti-stresová loptička na sveteAutor: bubenik1937 039 videní

Motor obrneného vozidla rozbitý na kašu poAutor: miloslav81 566 videní

Ukrajinská posádky po výbuchuAutor: sokol19942 440 videní

AK-47 Post-apo modAutor: vannumor3 885 videní

Záhady duše - úzkosťAutor: tabletka4 740 videní

Keď sa Dakota príliš nudíAutor: spagatko14 700 videní

Menšia mechanická porucha na kolotočiAutor: tchoroid15 605 videní

Evakuácia ukrajinských vojakov dopadlaAutor: hokejka2 429 videní

Streľba po dopade dronuAutor: klobucnik754 videní

Ruskí operátori dronov brutálne eliminovaliAutor: hokejka5 288 videní
milandavid25 pred 12 rokmi a 6 m
to su tie vase vojni
monteroso pred 14 rokmi
velmi citovo silne video... cloveku je do placu...
samaras pred 14 rokmi a 7 m
poklona týmto ludom co obetovali svoje zivoty pre záchranu našich :)
1dina1 pred 14 rokmi a 9 m
je mi do plaču :((((
14zofa14 pred 14 rokmi a 10 m
Za všetko si môžme my ..... :(
tetazuza pred 14 rokmi a 11 m
Mám zo seba sprostý pocit, keď som to sledovala s čipsami v ruke a čajom pred sebou.
hili pred 14 rokmi a 11 m
neviem prečo , ale prišlo my ich velmi velmi luto :/
lakpffffzr pred 14 rokmi a 12 m
chudáci :(
rasto007 pred 14 rokmi a 12 m
A všetkých degešom ktorím toto video pripadá vtipné odkazujem len jedno. Dobre sa Vám žije v dnešnej ZATIAĽ pohodlnej dobe no títo ľudia bojovali za to aby ste sa mali tak ako sa máte teraz a vy vi.ebanci neviete vyjadriť ani trochu úcty! Oni bohužiaľ také šťastie nemali. Čo by dali za to aby si mohli celý život pestovať brucho pred TV s pivom v ruke. Ešte raz ste obrovský Hlupáci. Dobrú noc.
rasto007 pred 14 rokmi a 12 m
Vojna je obrovské svinstvo. Je neuveriteľne ako ľudská myseľ a duša dokáže telo prinútiť k takémuto správaniu. Neviem si ani predstaviť aký to musí byť pocit keď niekto vidí na vlastné oči ako niekoho roztrhá granát 7m od neho...
kasejbobo pred 14 rokmi a 12 m
je to smutné že ludia nech maju odlišne nazory rasu (okrem ciganov) stale sme rovnaky a toto by malo prestat ideme sami proti sebe...
radoslav630 pred 14 rokmi a 12 m
silno sa mi chcelo plakat aj ked som chlap
sherilin007 pred 14 rokmi a 12 m
Nechapem tie bezcitne zviery co davaju na toto video smajlikov!!!!!!!! Strasne...
majenka5934 pred 15 rokmi
sami sme si pliaga
zabka35711 pred 15 rokmi
boze strasne lutujem ludi ktori si toto vsetko museli vytrpiet...aj tak komu pomohla tato vojna...sami sme teraz mali moznost vidiet ze viac ublizila ako pomohla...strasna je ta ludska chamtivost a majetnickost...
jaro445 pred 15 rokmi
0:32 Michael Jackson - Beat it Moonwalk
sembreak pred 15 rokmi
sorry ale 1:30 ine elektrobugie si typek detil ..
sonia2408 pred 15 rokmi
vojny su k***y vyebkane...
singles2 pred 15 rokmi
to boli hrdinovia ... a dnes tak ľudia vizeraju ... po požití LSD :D
74michal pred 15 rokmi
vojna ešte bude lebo sme chamtivy a lenivy!